Aniela urodziła się w kwietniu 2019r. Głośnym krzykiem poinformowała wszystkich, że chce przytulić się do mamy. Niestety ten pierwszy, tak ważny uścisk, mógł trwać tylko minutkę. Lekarze musieli zabrać ją na Oddział Patologii Noworodków i dokładnie ocenić jej stan. Gdy kilka godzin po porodzie gdy saturacja zaczęła spadać otrzymała Prostin- lek ratujący życie dzieci z wrodzonymi wadami serca do czasu operacji. Czekałyśmy na transport do innego szpitala.
Badania po urodzeniu potwierdziły diagnozę z okresu ciąży. Nasza córeczka ma złożoną wadę serca, które funkcjonalnie jest jednokomorowe. Ma hipoplastyczną (szczątkową) prawą komorę, położoną po lewej stronie. Na szczęście serce Anielki pracowało całkiem dobrze. Lekarze powoli odstawiali Prostin, a saturacje były zadowalające. Mogłyśmy iść do domu.
Szukając informacji o leczeniu tej wady serca dowiedzieliśmy się, że najlepsze efekty krótko- jak i długoterminowe ma profesor Edward Malec. Po zapoznaniu się z dokumentacją Anieli Profesor zgodził się ją operować. Dzięki wspaniałym ludziom o wielkich sercach udało nam się zebrać pieniądze na operację.
W grudniu 2019r. Aniela przeszła operację Glenna po której szybko dochodziła do siebie. Tydzień później, dokładnie w Wigilię, wracaliśmy całą rodziną do Polski. W ciągu tego roku Aniela była codziennie rehabilitowana. W wieku półtora roku zaczęła chodzić. Dobrze się rozwija, jest ciekawym świata i pogodnym dzieckiem.
Leczenie Anieli nie zostało jeszcze zakończone. W tym roku czeka ją cewnikowanie serca. Może dowiemy się po nim kiedy będzie potrzebna następna operacja.
Prosimy o dalsze wsparcie leczenia naszej córeczki.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Anieli.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8561 Aniela Sobieszczańska

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8561 Aniela Sobieszczańska


Do góry