Los robi nam ciągle niespodzianki, czasem trudne i przykre. Ale od czego jest miłość i chęć życia? Od tego, żeby niespodzianki były tylko miłe...
Franek przyszedł na świat w lutym 2019r. z sercem, które ma bardzo złożoną wadę. To atrezja pnia płucnego z ubytkiem międzykomorowym (skrajna postać tetralogii Fallota) co zostało zdiagnozowane w połowie ciąży. Krew w tym układzie ma kłopoty żeby prawidłowo wydostać się z serca do płuc i złapać tlen, bo pień płucny jest zrośnięty, a ubytek pomiędzy komorami powoduje mieszanie się krwi natlenionej z niedotlenioną i ta dostaje się do organizmu powodując sinicę i niedotlenienie organów. Wada powstała w okresie rozwoju Franka w brzuchu mamy, diagnozę postawiono prenatalnie, a po urodzeniu serduszko podjęło trudną pracę pompki z defektem. Mimo że jest wada, Franek dzielnie idzie przez życie w pierwszych chwilach. Czeka go jednak długie wieloetapowe leczenie i rehabilitacja. Od początku jest pod opieką lekarzy w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie i Oni pomagają nam się tym uporać.  
Do USD na krakowskim Prokocimiu trafił już w drugiej dobie życia i tu zaczęło się leczenie. Pierwszy etap to stabilizacja farmakologiczna, diagnostyka i planowanie pierwszych kroków operacji. Teraz w wieku 2 lat jest gotowy na operację korekty wady. Będzie ona przebiegać jedno lub dwuetapowo w zależności od warunków hemodynamicznych całego układu sercowego i płucnego. O tym decyduje kardiochirurg z zespolem.
Referencyjnym ośrodkiem do leczenia tego typu wad, a szczególnie skrajnych ich postaci w Europie jest szpital dziecięcy Bambino Gesu w Rzymie. Rozpoczęliśmy procedurę konsultacji możliwości korekty wady z dr Adriano Carottim i jesteśmy na etapie kompletowania dokumentacji i dostarczania wyników cewnikowania serca do oceny możliwości działania i obrania strategii postępowania operacyjnego. Jest to wstępny etap rozmów, jeszcze przed dokonaniem kwalifikacji do operacji i określeniem dokładengo kosztorysu, ale wiemy że koszty będa wynosily ok. 40 tys. Euro. Sami nie jestesmy w stanie pokryć tak duzej sumy dlatego zwrcamy się o pomoc. 
Wierzymy,  że z pomocą bliskich, znajomych i darczyńców uda nam się uzbierać środki na leczenie naszego synka.
Z całego serca dziękujemy za pomoc.
Ania i Jacek

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Franciszka.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8565 Franciszek Soska

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8565 Franciszek Soska


Do góry