Kasia cierpi na bardzo skomplikowaną wadę serca, która zagraża bezpośrednio jej życiu . Podczas badań przeprowadzonych w okresie prenatalnym okazało się, że dziecko będzie miało problem z sercem. Otrzymaliśmy informację, że przy tak rozwiniętej kardiologii i kardiochirurgii tą wadę da się wyleczyć.

Jednak po porodzie i gruntownych badaniach Kasi, dowiedzieliśmy się o dodatkowych dysfunkcjach. Okazało się że córka choruje, na złą w rokowaniach, postać tetrologii Fallota i poza dziurą między przedsionkami i komorami serca oraz nieprawidłową budową aorty, ma kompletnie niewykształcony pień płucny i zbyt cienkie , aby pompować krew do płuc ,tętniczki płucne.

Specjaliści z ICZMP mieli nadzieję, że po pierwszej operacji na otwartym sercu , którą Kasia przeszła jako 4 miesięczne niemowle i rekonstrukcji pnia płucnego, tętnice płucne zaczną się same rozwijać. Kolejne cewnikowania serca wskazały , że tętnice płucne są zbyt cienkie i nie dostarczają do płuc odpowiedniej ilości krwi.

Dlatego Kasia zaczeła chodzić dopiero mając prawie 2 lata a każdy krok ją męczy. Nasze dziecko nie może biegać jak rówieśnicy gdyż poprostu się dusi . Z powodu braku tlenu często sinieje, nie ma siły bawić się i chodzić . Wciąż przedłużające sie niedotlenienie hamuje jej rozwój fizyczny i upośledza radość życia naszej Kasi, a także hamuje rozwój płuc. Nasza córeczka przeszła jak dotąd 3 ciężkie operacje kardiochirurgiczne na otwartym sercu, ma założony stent i odbyła liczne zabiegi cewnikowania serca. Naczynia płucne są mimo prób kardiochirurgów nadal niedorozwinięte, tętnice płucne nie chcą rosnąć, dziecku grozi w każdej chwili śmierć z powodu niedotlenienia.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Katarzyny.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8578 Katarzyna Jędrasiak

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8578 Katarzyna Jędrasiak


Do góry