Wiadomość o tym, że Arturek urodzi się tylko z połową serduszka przekazał nam lekarz na trzy dni przed Wigilią Bożego Narodzenia. Radość z nadchodzących narodzin została zastąpiona strachem przed utratą drugiego dziecka. Historia naszego życia zatoczyła koło. Ponownie rozpoczęliśmy walkę o życie naszego synka…
Arturek jest mieszkańcem Rudnika, małej miejscowości powiatu cieszyńskiego. Urodził się 18.04.2018r. z połową serca (sercem jednokomorowym pod postacią dwunapływowej komory lewej z przełożeniem wielkich tętnic, ubytkiem międzykomorowym i międzyprzedsionkowym), spodziectwem, wadą genetyczną (aberracja chromosomowa niezrównoważona) oraz obniżonym napięciem mięśniowym. 

Dotychczas przeszedł trzykrotne cewnikowanie serca oraz dwie operacje na otwartym sercu. Pierwszą polegającą na przewężeniu pnia płucnego w 4 tygodniu życia. Drugą rok później – wycięcie przegrody przedsionków oraz operacja typu dwukierunkowy Glenn. 
Obecnie nasz synek jest pod opieką wielu poradni specjalistycznych (kardiologiczna, urologiczna, genetyczna, neurologiczna, gastroenterologiczna). Objęty jest również wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz kształceniem specjalnym. Uczestniczy w zajęciach z neurologopedą, psychologiem oraz fizjoterapeutą. 
Niestety przed nim trzeci i najtrudniejszy etap paliatywnego leczenia kardiochirurgicznego (operacja Fontana + Stansela), operacja urologiczna (spodziectwo) oraz dalsza terapia ogólnorozwojowa. Walcząc o lepsze jutro dla naszego synka zdecydowaliśmy, że operacja serca odbędzie się w prywatnej Klinice w Munster w Niemczech. Niestety to koszt aż 40 tys. Euro. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie nas w tej trudnej drodze poprzez modlitwę oraz przekazanie 1% podatku na pokrycie kosztów dalszego leczenia naszego małego wojownika.

Z całego serca dziękujemy WSZYSTKIM za okazane wsparcie
Basia i Łukasz – rodzice Arturka

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Artura.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8617 Artur Polok

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8617 Artur Polok


Do góry