Ubytek przegrody przedsionkowo-komorowej z zarośniętą częścią komorową ubytek typu Asd primum. Złożona wada mitralna z dominującą istotną niedomykalnością  Ciężka wyskokociśnieniowa niedomykalność trójdzielna. Nadciśnienie płucne. Blok przedsionkowo-komorowy 1 stopnia.Przewlekła niewydolność serca.

Oliwka to pełna radości kochająca życie nastolatka. Urodziła się 25.12.2005 roku, z wrodzoną wadą serca typu ASD Ubytek przegrody przedsionkowo-komorowej z zarośniętą częścią komorową oraz Istotną niedomykalnością zastawki mitralnej wykrytą dopiero, gdy Oliwka miała 3 latka. Przeszła trzy bardzo ciężkie operacje na otwartym sercu w krążeniu pozaustrojowym oraz cewnikowanie serca w ICZMP w Łodzi. Jej trzecia operacja dn 29.08.2019 roku okazała się najgorsza .Niestety po operacji doszło do powikłań. Już w pierwszej dobie Oliwka miała ciężką niewydolność serca. Na skutek czego nerki odmówiły współpracy i musiała być podłączona do dializ przez 7 długich dni. Kolejnym organem odmawiającym współpracy była wątroba. Każdy dzień był jak niekończąca się walka. Mimo determinacji lekarzy, wprowadzaniu innego leczenia czy przetaczaniu krwi, Oliwki stan ciągle się pogarszał. Najgorsza jednak okazała się piąta doba po operacji. Lekarze próbowali przygotować mnie do myśli że moje dziecko umiera. Żaden rodzic nie powinien nigdy usłyszeć czegoś takiego. Nie da się pogodzić ze świadomością że jego dziecko może odejść. Mimo krytycznego stanu Oliwki błagałam Boga by stał się jakiś cud, by Oliwka zaczęła walczyć a wprowadzane leczenie przynosiło poprawę. Niestety z godziny na godzinę narastała hipoksemia z hiperkapnią. W 
tej samej dobie lekarze musieli zrobić nakłucie jamy opłucnej by ściągnąć płyn, który się tam zebrał i prowadził do obrzęku płuc, tym samym utrudniając Oliwce oddychanie. To były najgorsze chwile, ale cały personel medyczny nie poddał się mimo najcięższej nocy zmusił Oliwkę 
do walki. To dzięki niemu i Bogu moja córeczka żyje. Po długiej i bardzo ciężkiej walce znów mogłyśmy się sobą cieszyć w gronie rodzinnym. Niestety powikłania pozostawiły po sobie ślad. Oliwia nadal walczy z przewlekłą niewydolnością serca , złożoną wadą mitralną z dominującą istotną niedomykalnością. Dodatkowo doszło do ciężkiej wysokociśnieniowej niedomykalności zastawki trójdzielnej, nadciśnienia płucnego, oraz cech przeciążenia obu komór. Cały czas jesteśmy pod opieką specjalistów. 
Przed Oliwką wciąż liczne pobyty w szpitalu,oraz kolejna bardzo ciężka operacja w krążeniu pozaustrojowym ,która ze względu na zbyt duże ryzko  decyzją lekarzy nie odbędzie się już w ICZMP w Łodzi. Serce mojej córeczki nigdy nie będzie zdrowe. Zawsze będzie wymagało stałego leczenia ,rehabilitacji i leków . Z czasem po przeszczepie zastawki na mechaniczną będzie potrzebować niezbędnego specjalistycznego sprzętu.Co równać się będzie z coraz to większymi kosztami. Proszę o wsparcie Oliwki  w walce o godne i lepsze życie. Przekaż swój 1% lub dowolną darowiznę  na leczenie serduszka Oliwki. Oliwka z Mamą.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Oliwii.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8640 Wrótniak Oliwia

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8640 Wrótniak Oliwia


Do góry