Nasz kochany synek Kubuś #KubaWaleczny przyszedł na świat 13.09.2019r.

Już podczas badań prenatalnych dowiedzieliśmy się, że coś jest nie tak. Szereg badań, amniopunkcja, wizyty u różnych specjalistów w tym genetyków, to wszystko pozwoliło postawić diagnozę – złożona wada serca. W tym momencie nasz świat zatrząsł się, ale siła, wiara, miłość i wsparcie bliskich nam osób nie pozwoliło stracić nadzieji, że uda nam się uratować nasze wyczekiwane maleństwo.  Kolejne badania wykluczały całą masę wad genetycznych, które od samego początku także były brane pod uwagę, została „tylko” wada serduszka, a w zasadzie fakt, że Kubuś ma tylko jego połowę. Kuba zaraz po porodzie który odbył się pod nadzorem specjalistów Szpitala Św. Wojciecha w Gdańsku  trafił na Oddział Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka. W 3. dobie życia w znieczuleniu ogólnym przeszedł zabieg Rashkinda po którym stan naszego synka ustabilizował się. Niestety w 4 tygodniu życia podczas przyjęcia na rutynową kontrolę na Oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej im. WOŚP w Gdańsku Zaspie nastąpiło gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowia Kubusia. Lekarze rozpoczęli dramatyczną walkę o jego życie. Po zaintubowaniu zastosowano wentylację mechaniczną na wysokich parametrach, włączono antybiotykoterapię oraz wykonano obustronny drenaż jam opłucnowych. Po wstępnym ustabilizowaniu, zakwalifikowano Kubusia do cewnikowania serca z balonoplastyką otworu międzyprzedsionkowego. Wszczepiono stent. Następnie wykonano banding tętnicy płucnej (PA-banding) i podwiązanie PDA.

W ciągu najbliższych 2 miesięcy Kuba musi przejść kolejną, bardzo skomplikowaną operację na otwartym sercu – dwukierunkowe zespolenie Glenna, której celem jest skierowanie krwi żylnej z górnej części ciała bezpośrednio do płuc dzięki zespoleniu żyły głównej górnej z prawą tętnicą płucną metodą „koniec do boku”. Zwieńczeniem leczenia ma być operacja Fontana wykonana pod koniec 2 roku życia. Operacja ta ma na celu uzyskanie prawidłowego utlenowania krwi oraz odciążenia pojedynczej komory. Krew żylna z dolnej części ciała zostanie skierowana bezpośrednio do płuc, a tym samym zostanie całkowicie oddzielone krążenie płucne od systemowego i wykorzystanie jedynej komory jako komory pompującej krew do krążenia dużego (systemowego).

Mimo, że nasz Kubuś jest na tym świecie dopiero od 4 miesięcy to jego historia zapisana jest już na wielu kartach. Jest wielkim, dzielnym wojownikiem i choć mamy świadomość, że wygraliśmy tylko małą bitwę w wielkiej wojnie to głęboko wierzymy, że przyjdzie taki czas, kiedy będziemy mogli powiedzieć „Jesteś Zwycięzcą, wygrałeś wojnę, wojnę o ŻYCIE”.

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc w zebraniu funduszy na rehabilitacje, leki oraz leczenie naszego Synka. 

Dziękujemy. Agnieszka i Michał Pusdrowscy

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Kuby.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8649 Kuba Pusdrowski

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8649 Kuba Pusdrowski


Do góry