Nasz synek Antoś urodził się 25.07.2019r. w Centrum Medyczne Ujastek w Krakowie. Następnego dnia został przewieziony do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu. U naszego synka w okresie prenatalnym w 21 tygodniu, została stwierdzona poważna wada serca tzw. Zespół Niedorozwoju Lewego Serca, w skrócie HLHS. Oznacza to że Antoś urodził się bez prawidłowo rozwiniętej lewej komory i już do końca życia jego serduszko będzie wspomagane przez jedyną, prawą komorę. Dodatkowo ma również, Hipoplazja łuku aorty oraz Częściowy nieprawidłowy spływ żył płucnych. Antoś musi przejść 3 operacje na otwartym sercu w głębokiej hipotermii. Obecnie jesteśmy po pierwszej operacji metodą Norwooda. Operacja ratująca mu życie odbyła się 01.08.2019r w Prokocimiu. Następnie przebywał przez 7 tygodni na oddziale Intensywnej Terapii Kardiochirurgicznej i Kardiologii w Krakowie. Jego pobyt w szpitalu był tak długi ponieważ w między czasie złapał poważnego wirusa i musiał przyjmować siłny antybiotyk żeby dojść do siebie. 20 Września mogliśmy zabrać go w końcu do domu, gdzie czekali na niego brat i siostra. Aktualnie przebywa cały czas w domu. Jest pod co miesięczną opieką Kardiologa. Rozwija się prawidłowo ,jest wesołym i pogodnym dzieckiem. 

25 kwietnia trafiliśmy ponownie do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocim, z powodu spadających saturacji. Na oddziale kardiologii zostały zrobione badania w tym echo serca, które wykazało ze potrzebujemy już kolejną operacje.Termin został dość szybko wyznaczony. Po przeprowadzonych badaniach przed operacją okazało się że wyniki nie są dobre. Jest infekcja i potrzebny antybiotyk który brał przez 2 tyg. Zabieg przełożony. W między czasie złapaliśmy bakterie pochodną E-coli i kolejny antybiotyk 12dni. Kiedy w końcu wyniki badań były dobre i mogliśmy przejść operację. Okazało się że nie ma szybkiego terminu dla nas, są inne dzieci które trzeba przepuścić bo ich stan jest zły. Więc czekaliśmy 3 tyg w kolejce, nie mogliśmy wyjść do domu i tam poczekać. Siedzieliśmy na oddziale w nadzieji że termin nadejdzie wcześniej i my niczego znów nie złapiemy. W końcu nadszedł ten dzień 19 czerwca Antoś przeszedł swoją drugą operację, która trwała ponad 5 godz. zniósł ją dzielnie. Po operacji prof. przekazał nam informacje że wszystko się udało i nie było komplikacji. Jego stan jest stabilny i potrzebuje czasu żeby do siebie dojść na Oddziale Intensywnej Terapi Kardiochirurgicznej. Po 9 dniach (29.06.2020) został przeniesiony na kolejny oddział Kardiochirurgi gdzie mógł być już z mamą. Kilka dni później (03.07.2020) stan był na tyle dobry i wyniki badań też że mogliśmy go znów zabrać do domu.

Uprzejmie prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie i pomoc finansową oraz przekazanie 1% podatku na dalsze leczenie i zakup leków. Będę bardzo wdzięczny jeśli zdecydujecie się wesprzeć mnie i moich rodziców w tej walce.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Antoniego.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8656 Antoni Woźniak

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8656 Antoni Woźniak


Do góry