NIE ZAPOMNIMY

Zuzanna była podopieczną Fundacji. Odeszła, ale na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci. 

 

 

O chorobie naszej córeczki dowiedzieliśmy się 13.04.2019 roku podczas badań prenatalnych. Wada serca u płodu - diagnoza, która w jednej chwili zmieniła nasze życie. Od tamtej chwili staraliśmy się znaleźć pomoc dla Zuzi. Aby dowiedzieć się, co jest przyczyną problemów zdrowotnych u naszej kruszynki przeszliśmy badania genetyczne, które wykazały, że Zuzia ma wadę genetyczną o nazwie "delecja krótkiego ramienia i duplikacja długiego ramienia chromosomu 8". Ostrzegano nas, że walka o życie i zdrowie naszego dziecka może się nie udać, że powinniśmy przygotować się na wszystko. My jednak nie traciliśmy nadziei.

Szansę na życie Zuzanna otrzymała w jednym z najbardziej wyspecjalizowanych ośrodków w Polsce, a mianowicie w ICZMP w Łodzi. Tam dowiedzieliśmy się, co jest nie tak z serduszkiem naszej kruszynki. Usłyszeliśmy kolejną diagnozę, która brzmiała: "Wrodzona wada serca pod postacią ubytku przegrody przedsionkowo-komorowej, ubytku typu secundum w przegrodzie przedsionków i przetrwałego przewodu tętniczego" i jest operacyjna. Pojawiło się dla nas światełko w tunelu.

Zuzia urodziła się26.06.2019 roku w 35 tygodniu ciąży z niewydolnością i problemami w oddychaniu. W ciężkim stanie trafiła na intensywną terapię noworodków. W dwunastej dobie życia przeszła operację polegającą na zamknięciu przetrwałego przewodu tętniczego, a 12.08.2019 roku miała zrobiony banding tętnicy płucnej. Po trzech tygodniach mogła wreszcie samodzielnie oddychać.

Obecnie Zuza jest radosnym, dziewięciomiesięcznym szkrabem, czekającym  na trzecią miejmy nadzieję, ostatnią operację, czyli korekcję wady. Potrzebuje również rehabilitacji dlatego, że boryka się z obniżonym napięciem mięśniowym i asymetrią ułożeniową oraz opóźnionym rozwojem psycho-ruchowym. Wymaga też stałej kontroli w kilku poradniach specjalistycznych.

Prosimy o pomoc w codziennej walce o zdrowie i lepszą przyszłość naszej dzielnej Zuzaneczki. Rodzice.

Do góry