Zuzia urodziła się 21 kwietnia 2020 roku z wadą wrodzoną serca pod postacią przełożenia wielkich pni tętniczych, ubytku w przegrodzie międzykomorowej i anomalii tętnic wieńcowych. Pierwsze dwa miesiące życia spędziła w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu.
Był to dla nas bardzo trudny czas. Naszą bezradność, a także ogromny ból potęgowała niewyobrażalna tęsknota, ponieważ z powodu pandemii nie mogliśmy odwiedzać córeczki. Rytm życia całej naszej rodziny wyznaczały wówczas codzienne telefony do szpitala. Najtrudniejsza była niepewność, czy nasza Mała Zuzia przeżyje.
W trakcie pobytu w szpitalu Zuzia przeszła zabieg ratujący życie – septostomię balonową metodą Rashkinda, a później operację na otwartym sercu metodą Jatene'a w krążeniu pozaustrojowym i hipotermii głębokiej. Po operacji nasze Maleństwo spędziło ponad dwa tygodnie na intensywnej terapii (w tym pierwsze trzy dni z otwartą klatką piersiową). Zuzia miała również wykonane cewnikowanie lewej połowy serca, ponieważ lekarze podejrzewali niedokrwienie podwsierdziowe z powodu anomalii naczyń wieńcowych.
Po dwóch miesiącach walki o życie Zuza opuściła mury szpitalne. Wreszcie mogła poznać swoich rodziców i starszego brata, a my Ją. Jednak nasza sielanka nie trwała zbyt długo. Podczas kontrolnej wizyty u Zuzi zdiagnozowano RVOT, czyli zwężenie drogi odpływu z prawej komory. Po raz kolejny nasza córeczka znalazła się w szpitalu, gdzie przeszła cewnikowanie serca. Okazało się, że konieczny będzie kolejny zabieg, tym razem w krążeniu pozaustrojowym. Kardiolog prowadzący sugeruje, by operacja odbyła się w Bostonie. Ośrodek ten specjalizuje się bowiem w korektach tego typu wad, jaką zdiagnozowano u Zuzy. Dla naszej Zuzi jest to szansa na życie.
Niestety na drodze do naszego szczęścia stoją pieniądze... Obecnie czekamy na konsultacje w Bostonie i na dokładną wycenę operacji, jednak już w oparciu o szacunkowe dane wiemy, że cena życia naszej córeczki będzie wysoka! Niestety koszty operacji znacznie przewyższają nasze możliwości finansowe. Stąd nasza prośba o pomoc. Oboje jesteśmy lekarzami i w naszej pracy codziennie pomagamy innym, niejednokrotnie ratując ludzkie życie. Jednak tym razem to my potrzebujemy pomocy. Bez Państwa wsparcia nie zdarzy się kolejny cud...

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Zuzanny.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8739 Zuzanna Petryk

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8739 Zuzanna Petryk


Do góry