O wadzie serduszka Tosi dowiedzieliśmy się, gdy byłam w ciąży. Podczas badania połówkowego ginekolog przyznał, że nie widzi lewej komory serca. Diagnoza brzmiała jak wyrok- bo jak to, jak żyć bez połowy serca? Tosia urodziła się 3 lutego 2020 roku w ośrodku medycznym o najwyższym stopniu referencyjności- w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i już 12 lutego stoczyła swoją pierwszą walkę o życie. Wygrała ją, chociaż nie obyło się bez przeszkód: tygodniowy pobyt na Intensywnej Terapii, infekcje (wirus RSV, mykoplazma) oraz częstoskurcze… Na szczęście po siedmiotygodniowym pobycie w szpitalu udało nam się po raz pierwszy otrzymać wypis i pojechać do domu. Kolejne kontrole wykazały krytyczne zwężenie łuku aorty i w maju wróciłyśmy do szpitala na dłużej. Tosia przeszła dwa cewnikowania serca, jedno z nich zakończyło się implantacją stentu do łuku aorty. Zabieg ten niestety nie rozwiązał wielu problemów, wobec czego w lipcu Tosia po raz kolejny pojechała na blok operacyjny, gdzie przeprowadzono na niej dwukierunkowe zespolenie metodą Glenna z plastyką tętnic płucnych oraz uwolnieniem zrostów. 
Październik 2020 roku to kolejna hospitalizacja- tym razem w implantowanym do łuku stencie pojawiło się zwężenie, przez co Tosia wymagała kolejnego zabiegu cewnikowania serca. Co przyniosą następne miesiące, lata? 
Tego niestety dokładnie nie wiemy, ponieważ HLHS to rodzaj wady, której nie można wyleczyć, sercu nigdy nie uda się przywrócić prawidłowej anatomii.
W niedalekiej przyszłości Tosię czeka kolejna operacja,  do tego dalsze stałe przyjmowanie leków, rehabilitacja mostka, częste kontrole kardiologiczne i pobyty w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Zebrane pieniądze chcemy przeznaczyć na leczenie oraz pokrycie kosztów dojazdu do specjalistów w Łodzi.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Antoniny.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8747 Antonina Niwczyk

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8747 Antonina Niwczyk


Do góry