Nasz synek Bartosz przyszedł na świat 10 maja 2019 roku. Już w trakcie ciąży został zdiagnozowany z niezwykle rzadką i złożoną wadą serca, w postaci inwersji, czyli zamiany komór prawej i lewej, skorygowanego przełożenia wielkich pni tętniczych (L-TGA), zwężenia zastawki płucnej, a także niedomykalności zastawki trójdzielnej. Trudno uwierzyć, że wszystkie te schorzenia dotyczą jednej osoby. 
Niestety, leczenie w naszym kraju tak skomplikowanej wady serca nie jest możliwe. Zaczęliśmy więc szukać pomocy poza granicami Polski. Bartek został zakwalifikowany przez profesora Pedro J del Nido z Boston Children Hospital do operacji serca metodą Double-Switch. Operację tą wykonuje się niezwykle rzadko, a jej celem jest wykonanie właściwego połączenia komór serca i wielkich naczyń z niego wychodzących.
Brak leczenia operacyjnego zwiększa ryzyko pogorszenia się stanu naszego synka i zagraża jego życiu. Prawa komora nie jest przystosowana do podtrzymywania krążenia ogólnoustrojowego, co oznacza, że z upływem lat prawidłowa komora będzie coraz słabsza, a niewydolność zastawki trójdzielnej jeszcze bardziej może pogorszyć stan syna. Wydolność serca będzie się zmniejszać z wiekiem i Bartek może stać się zupełnie niewydolny. Obciążenie słabszej komory z czasem będzie coraz większe, czego jego serce nie będzie w stanie udźwignąć.
Obecnie czekamy na dokładną wycenę operacji, jednak już w oparciu o szacunkowe dane wiemy, że cena zdrowia naszego synka będzie bardzo wysoka. Zostaliśmy też poinformowani, że operacja przynosi najlepsze rezultaty do drugiego roku życia, dlatego już dziś jesteśmy zmuszeni zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc w zbiórce pieniędzy na planowaną operację. Wierzymy, że z Państwa pomocą uda się uratować życie i zdrowie Bartusia.
Potrzebujemy tysięcy ludzi o dobrych sercach. Prosimy o pomoc!
Wdzięczni rodzice Bartka.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Bartosza.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8774 Bartosz Bojarzyński

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8774 Bartosz Bojarzyński


Do góry