Witajcie,
Antek urodził się początkiem maja 2021. O tym że z jego sercem jest cos nie tak dowiedzieliśmy się już w 12 tygodniu ciąży na badaniach prenatalnych. Potwierdzona diagnoza to HLHS w 17 tygodniu ciąży podczas badania echo serca w Warszawie czyli( niedorozwój lewej komory serca) dodatkowo z restrykcyjnym otworem owalnym, co nie ułatwia początkowych etapów leczenia i zwiększa ryzyko operacyjne. Oznacza to, że nasze dziecko urodziło się z połową aktywnego serca, a otwór w którym cała nadzieja zarastał. Już od pierwszych chwil po urodzeniu rozpocznie się jego walka o życie. Cała radość z tego, że urodził się nam syn zmieniła się w strach przed tym co go czeka. Sam proces operacji na otwartym sercu jest objęty olbrzymim ryzykiem a musi ich przejść co najmniej trzy aby całkowicie zmienić hydraulikę panującą w sercu. Żyjemy nadzieją, ze wszystko się uda a czekająca go rehabilitacja i rekonwalescencja będzie najmniejszym zmartwieniem. Nie wykluczone ze będziemy potrzebować pomocy również w ośrodku w Niemczech gdzie leczenie jest bardzo kosztowne. Antek będzie wymagał od początku ciągłej specjalistycznej kontroli kardiologicznej, neurologicznej, logopedy i fizjoterapeuty.

[20.12.2021]
Końcem września przeprowadzono drugi etap operacji. Lekarze nie mogli czekać dłużej ponieważ saturacje Antka spadały coraz dłużej. Zabieg się udał, dodatkowo założono 3 stenty do gałęzi płucnych i części aorty. Dodatkowo znaleziono przetokę w płucu , którą zamknięto ( krew nie dopływała do części płuca i nie rozwijała go) . Antek ciągle przyjmuje leki na nadciśnienie płucne ponieważ jego płuca są słabo rozwinięte. Gdy przyszła kolejna fala Covid, oddział został tymczasowo zamknięty i odwiedziny zostały zawieszone na 3 tygodnie. Na chwile obecną Antek ciągle potrzebuje wsparcia oddechowego i chociaż jego stan z dnia na dzień się poprawia, cały czas zadajemy pytanie kiedy będzie mógł w końcu opuścić szpital. Mamy nadzieję, że już niedługo.
Prosimy o wsparcie w tych trudnych chwilach. 
Z góry bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!


[23.07.2021]
Dnia 11.05.21 mając zaledwie 6 dni życia odbyła się pierwsza operacja Antosia na otwartym sercu. Operacja trwała 7 godzin a kardiochirurdzy osiągnęli zamierzony efekt. Przez niemal dwa tygodnie pozostawał podłączony do respiratora. Po odłączeniu okazało się że jedno z płuc się zapada. To powikłanie pooperacyjne gdzie doszło do uszkodzenia nerwu przepony a jego regeneracja trwała  ponad dwa miesiące. Skutkowało to kilkukrotnym podłączeniem do respiratory ponieważ Antek nie był w stanie samodzielnie oddychać. Przez pierwszy miesiąc nie mogliśmy go w ogóle zobaczyć z powodu pandemii wszelkie wizyty były zabronione. Żeby tego było mało przyplątała się infekcja bakteryjna i Antka umieszczono w separacji podłączonego do respiratora . Na szczęście szybko zareagował na leczenie. Jednak lekarze każą nam cierpliwe czekać. Wiemy, że na zimę czeka nas drugi etap operacji, bardzo chcemy go już przytulić w domu by nadrobić stracone chwile.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Antoniego.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8816 Antoni Gołuch

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8816 Antoni Gołuch


Do góry