Stefania urodziła się 20 lutego 2021 i wniosła w nasze życie mnóstwo radości wymieszanej z lękiem. Jeszcze w ciąży dowiedzieliśmy się, że nasza wspólna droga rozpocznie się od nierównej walki, a nasza córka będzie musiała zmierzyć się z trudnościami, jakie niesie ze sobą życie z jedną komorą serca. Stefcia urodziła się z zarośniętą zastawką trójdzielną, ubytkiem międzykomorowym, niedorozwojem prawej komory serca, hipoplazją łuku aorty oraz koarktacją aorty. Czeka ją skomplikowane i długie leczenie. Pierwsza operacja, która uratowała jej życie, odbyła się 12.03.21. Niestety, Stefcia musiała zmierzyć się z szeregiem komplikacji, które sprawiły, że pobyt w szpitalu przedłużył się. W opłucnej zbierał się płyn, który utrudniał oddychanie. Niezbędna była dodatkowa operacja, która pozwoliła zamknąć przecieki. 
4 czerwca nadszedł jeden z najszczęśliwszych dni w naszym życiu. Nasza córka pierwszy raz wyszła do domu! W ciągu kilku następnych miesięcy kilkukrotnie przebywaliśmy na szpitalnym oddziale w celu kwalifikacji Stefci do dalszego leczenia. We wrześniu, w trakcie cewnikowania serca, zostało odkryte krążenie oboczne. W trakcie konsylium, lekarze zadecydowali o jego zamknięciu. Z powodu ryzyka niewydolności krążenia, po zabiegu musiała zostać wykonana kolejna operacja. 
20 października Stefcia skończyła 8 miesięcy i po raz kolejny znalazła się na stole operacyjnym. Kardiochirurdzy wykonali dwukierunkowe zespolenie Glenna, czyli drugą z trzech operacji przy sercu jednokomorowym. Tym razem udało się bez komplikacji i już 2 tygodnie po operacji mogliśmy wrócić razem do domu!
Stefcia jest najradośniejszą dziewczynką, jaką znamy! Niestety, nadal potrzebuje wiele wsparcia. Wymaga rehabilitacji, aby dogonić swoich rówieśników w rozwoju ruchowym. Ma również problemy z jedzeniem, więc pozostaje pod opieką neurologopedki i osteopatki pediatrycznej. Niezbędne są również konsultacje u gastroenterologa i neurologa.
Przed Stefcią jeszcze jedna operacja w krążeniu pozaustrojowym oraz liczne pobyty w szpitalu. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w tej walce o życie i sprawność naszego dziecka. Rodzice Stefci

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Stefanii.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8819 Stefania Gańczak

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8819 Stefania Gańczak


Do góry