Weronika urodziła się 27 października 2012r. w 39 tygodniu. W skali apgar dostała najpierw 7 punktów, później 9.

Lekarze powiedzieli nam, że będzie potrzebna konsultacja kardiologiczna, bo coś będzie z serduszkiem, mówili, że pewnie mała dziurka, która sama się zarośnie. Niestety po tygodniu trafiliśmy na konsultację do Poznania na ul.Szpitalną, gdzie usłyszeliśmy: wrodzona wada serca – atrezja tętnicy płucnej typ4, podaortalny ubytek międzykomorowy, ubytek międzyprzedsionkowy typu ASDII, liczne naczynia odaortalnego krążenia obocznego. Od razu trafiliśmy na oddział kardiologiczny na obserwację od 2 do 14 listopada 2012r. Tak naprawdę nie wiedzieliśmy co nas czeka, po rozmowie z doktorem już było jasne – długa droga szpitalna przed nami. Lekarze mówili nam, że pierwsza operacja będzie ok drugiego miesiąca życia, niestety tak się nie stało. Weronika mało przybierała na wadze i niestety naczynia też nie rosły, więc czekaliśmy jeżdżąc co 3miesiące na kontrolne badania. Weronika bardzo szybko się męczyła i siniała.

Po dwóch latach w listopadzie 2014r. pojechałyśmy na kolejne cewnikowanie serduszka i od razu zostawili nas na pierwszym etapie operacji. Weronika miała zakładane zespolenie systemowo-płucne lewostronne. Po operacji na drugi dzień się dowiedzieliśmy, że ma krwiaka opłucnej i znowu musieli ją operować. Jej stan był krytyczny ale stabilny - tak nam mówili lekarze. Bardzo długo trwało zanim ją odłączyli od respiratora, ale w końcu nastał ten dzień. Po powrocie do domu czekaliśmy dwa tygodnie aż Weronika dojdzie do siebie, bo przestała mówić i chodzić. Ale przetrwaliśmy to i po tej operacji było milion razy lepiej – nie męczyła się tak szybko i nie siniała, była jak każde zdrowe dziecko. I tak ją traktowaliśmy – jeździła na rowerze, grała w piłkę. Ale po roku zaczęło się na nowo – znowu szybko się zaczęła męczyć, przy płaczu sinieć. W kwietniu 2016r. miała cewnikowanie i tomografię, doszła nam sinica centralna.

W październiku 2016r trafiliśmy do szpitala w Krakowie Prokocim. Tam Werka przeszła operację plastyki tętnicy płucnej lewej i plastyki drogi wypływu z prawej komory oraz cewnikowanie serca z założeniem stentu. Werka szybko doszła do siebie po tej operacji i już w niecały miesiąc byłyśmy w domu. Po operacji znowu było wszystko normalnie, mogła jeździć na rowerze, biegać, grać w piłkę.

W sierpniu 2018 w Poznaniu przeszła kolejne cewnikowanie z poszerzaniem stentu.

W maju 2021 w Poznaniu Werka miała tomografię, została po niej zakwalifikowana do kolejnego cewnikowania, przez które ma się odbyć balonikowanie oraz poszerzanie stentu. Ale ze względu na próchnicę musieliśmy najpierw zrobić porządek z zębami i trochę czasu nam to zajęło. 

Zabieg cewnikowania odbył się we wrześniu 2022r. Niestety nie udało się nic zrobić z założonych celów prócz samego cewnikowania. Ale czas ucieka, Weronika dorasta i potrzebuje kolejnej operacji, do której została zakwalifikowana w Poznaniu. Będzie to bardzo ciężka operacja ponieważ jest to bardzo ciężka wada wrodzona serduszka Weroniki.

W lutym 2023r. Weronika miała operację poprzedzoną tomografią. Poszerzenie drogi wypływu z prawej komory wszczepienie zastawki płucnej, udało się też zamknąć ubytki międzykomorowy i międzyprzedsionkowy. Dr Gładki jest kozakiem który ratuje serca dzieci powiedział co zamierza zrobić i to wszystko się udało.

Operacja trwała 8,5godz z bloku trafiła na OIOM czekaliśmy żeby zobaczyć naszą królewnę a wyszedł lekarz i mówi że zabierają ją spowrotem na blok bo strasznie krwawi ... Kolejne 1,5 godziny pod blokiem i tylko widzieliśmy jak biegają co chwilę z krwią dla Weroniki. Przeżywaliśmy horror pod drzwiami . Udało się zatamować. Werka leżała na OIOM a my codziennie przyjeżdżaliśmy w wyznaczonych godzinach żeby zobaczyć Werke,  lekarz powiedział że to była sytuacja podbramkowa ale na szczęście dobrze się skończyła po 4 dniach mogłam być już z Weroniką na oddziale kardiochirurgi . Werka pomału dochodziła do siebie dzielnie stawiała pierwsze kroki . Przyszedł czas że mieliśmy iść już do domu ale niestety przenieśli nas na kardiologię bo coś się nie podobało w zapisie EKG  . Na kardiologi byłyśmy 5dni tam dostała gorączki po kilku dniach zrobili test na covid i wyszedł pozytywny więc przenieśli nas na oddział zakaźny. Werka żadnych innych objawów nie miała . Na szczęście szybko stąd wyszliśmy do domu. Werka cała szczęśliwa że może wrócić do domu do taty i brata  .Werka musi mieć dietę bez Wit.K oraz musimy badać INR (krzepliwość krwi) narazie dużo tabletek dostaje ale mamy nadzieję że pomału z niektórych będziemy schodzić. 

Po operacji jest komplikacja porażona lewostronnie przepona narazie do obserwacji bo możliwe że samoczynnie wszystko wróci do normy .

Werka narazie ma lekcje indywidualne bo nie może wrócić do szkoły ze względu na obniżona odporność oraz ze względu na mostek bo niestety ale się zrasta dość długo i trzeba uważać.

Państwa darowizny bardzo nam pomagają  w dojazdach do różnych specjalistów jak i korzystania z ich usług oraz w zakupach leków a w szczególności zakupu pasków INR są strasznie drogie a niestety nie są refundowane . Weronika dzięki Wam może kontynuować systematycznie rehabilitację, która jest bardzo kosztowna.

Dziękujemy za każdą pomoc.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Weroniki.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW
Nr konta na wpłaty w USD PL 81 1160 2202 0000 0004 9113 6148 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8095 Weronika Rejent

1,5% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8095 Weronika Rejent

Możesz skorzystać z numeru konta:
PLN: 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
EUR: PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272
Z dopiskiem ZC 8095 Weronika Rejent

Program e-pity by e-file.
Program dedykowany Fundacji Serce Dziecka ze wskazaniem celu szczegółowego dotyczącego konkretnego Podopiecznego, nie umożliwia dokonania swobodnego wyboru i przekazania 1,5% podatku innej organizacji pożytku publicznego/innemu Podopiecznemu Fundacji.

Do góry