Wiktorek urodził się 3 listopada 2020 roku z jedną z najcięższych wad wrodzonych serca HLHS oraz z nieprawidłowym spływem żył płucnych.  Oznacza to, że Wikuś ma tylko połowę serduszka, która będzie musiała wystarczyć mu do końca życia. Nieprawidłowy spływ żył płucnych powoduje, że w organizmie Wiktorka powstają tzw.krazenia poboczne, które będą wymagały zamykania ponieważ krew nie płynie tam gdzie powinna przez co niektóre organy mogą być niedotlenione. Leczenie naszego synka zaplanowane jest na 3 etapowe bardzo skomplikowane operacje, które są niezbędne by Wiktorek mógł być z nami oraz cewnikowania serca. 
W 6 dobie życia Wikuś został przewieziony ze szpitala w którym się urodził do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, tam rozpoczął się wyścig z czasem o życie naszego synka,od początku nie było łatwo, ponieważ w 10 dobie życia Wiktorek zachorował na sepse,którą wywołały bakterie gronkowca co uniemożliwiło szybkie przeprowadzenie operacji. Czas leczenia spędziliśmy na Intensywnej Terapii,każdego dnia walcząc i czekając aż stan Wiktorka będzie na tyle dobry by móc przeprowadzić wymaganą operacje. 30.11.2020r. odbyła się pierwsza operacja ratująca życie Wiktorka - Operacja Norwooda w modyfikacji Sano z wycięciem przegrody miedzyprzedsionkowej, przeprowadzona została w krążeniu pozaustrojowym i głębokiej hipotermii, synek przez 3 dni pozostawał z otwartym mostkiem, który został zamknięty 2 grudnia 2020 r. w tym czasie przebywal na Oddziale Intensywnej Terapii. W okresie od lutego do kwietnia 2021 r.przeszedl 4 interwencyjne cewnikowania serca. Po czwartym cewnikowaniu 7 kwietnia 2021 r.Wiktor znalazł się w ciężkim stanie, na drugi dzień musiala odbyć się w trybie pilnym druga operacją serca. Lecz nie taka jak u innych dzieci z wada, Wiktor z racji posiadania dwóch żył głównych górnych wymagał wykonania dwustronnego dwukierunkowego Glena. Operacją trwała 10 godzin. Przez następne 2 miesiące Wiktor pozostawał w stanie ciężkim podłączony do respiratora na Pooperacyjnym Oddziale Intensywnej Terapii. W trakcie operacji doszło do obustronnego porażenia przepony przez co Wiktor nie jest w stanie samodzielnie oddychać i wymagał założenia tracheostomii, z racji długiego pobytu na OIT założono mu dojście centralne Broviak. W czerwcu stan Wiktora zaczął się poprawiać i przeniesiono go na OIOM na którym rodzice mogli być przy dziecku przez kilka godzin dziennie. Tam Wiktor spędził miesiąc , w trakcie pobytu przeszedł plikacje(przyszycie) uszkodzonej przepony które pozwoliło odłączyć go od respiratora, do oddychania nadal potrzebuje tlenu. W lipcu stan Wiktorka poprawił się na tyle,że został przeniesiony na oddział kardiologii gdzie wykryto u niego trzecie zakażenie sepsa, ciężkie zapalenie płuc. W trakcie pobytu doszło dwukrotnie do bradykardii po której Wiktor znalazł się poraz kolejny na OIOMie po kilku dniach opuścił oddział i wrócił z powrotem na kardiologię gdzie przebywał do września. Pierwsze 10 miesięcy życia spędził w szpitalu.  W przyszłość synka czeka cewnikowanie serca, które będzie miało na celu zamknięcie krążenia obocznego oraz poszerzenie stentu w łuku aorty, na dzień dzisiejszy Wiktor nie kwalifikuje się do przeprowadzenia 3 etapu operacji, które wykonuje się u dzieci z jego wadą. 

Wiktor wymaga leczenia farmakologicznego, stałej rehabilitacji, okresowej podaży tlenu. Dostaje dużą ilość diuretyków oraz leków wspomagających pracę serca . Z powodu nadciśnienia tętniczego przyjmuje lek o nazwie Bosenstan jest to lek wymagający dużego wkładu finansowego ponieważ nie jest refundowany w Polsce. Synek jest także diagnozowany pod kątem innych chorób m.in. układu immunologicznego, poszerzenia UKM w lewej nerce oraz wady neurologicznej - mniejszy pień mózgu. Dodatkowo wymagał będzie codziennego mierzenia poziomu krzepliwości krwii specjalnym aparatem. Przez tracheostomie wymaga częstego odsysania wydzieliny z dróg oddechowych oraz częstych inhalacji. Karmiony jest sondą zołądkową. Pobyt w domu wiązał się z zakupem specjalnego sprzetu m.in.koncentratora tlenu, ssaka oraz cewników, aparatu do pomiaru INR, pulsyksometra, środków do pielęgnacji. Dlatego zwracamy się do państwa z prośbą o wsparcie w leczeniu naszego synka poprzez przekazanie mu 1% państwa podatku oraz darowizny. 

Dziękujemy za otrzymane wsparcie oraz pomoc. 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Wiktora.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW
Nr konta na wpłaty w USD PL 81 1160 2202 0000 0004 9113 6148 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8770 Wiktor Zawadzki

1,5% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8770 Wiktor Zawadzki

Możesz skorzystać z numeru konta:
PLN: 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
EUR: PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272
Z dopiskiem ZC 8770 Wiktor Zawadzki

Program e-pity by e-file.
Program dedykowany Fundacji Serce Dziecka ze wskazaniem celu szczegółowego dotyczącego konkretnego Podopiecznego, nie umożliwia dokonania swobodnego wyboru i przekazania 1,5% podatku innej organizacji pożytku publicznego/innemu Podopiecznemu Fundacji.

Do góry