Arek jest dzieckiem walczącym o swoje życie od pierwszego tchu. Ma już 15 lat w swoim życiu wiele bitew stoczył o swoje życie. Pierwsza operacje na otwartym sercu w krążeniu poza ustrojowym oraz  częściowej hipotermi miał w 8 dobie życia. Kolejną 5 miesięcy później przeszedł bez komplikacji. Byliśmy już spokojni bo czekaliśmy już  na trzeci i ostatni etap, operację metodą Fonntana. W roku 2012 Arek miał mieć trzeci etap ale wystąpiły komplikacje i operacja musiała odbyć sie dwa lata później, udała się po czym Arek nabierał sił by wrócić do szkoły do kolegów. 
Jednak nasza sielanka nie trwała długo. Gdy Arek skończył 11 lat wystąpiły powikłania po operacji w postaci enderopati wysienkowej, przy której Arek musiał przebywać 3 miesiące w szpitalu i przyjmować serydy przez które bardzo przytył mimo restrekcyjnejj diecie nisko tłuszczowej wysoko białkowej. Przy sterydo terapi wystąpiły komplikacje w postaci zespołu Cushinga oraz lipomatozy kanału kręgowego ma skutek tych powikłań Arek przestał chodzić i wylądował na wózku inwalidzkim.
To spowodowało załamanie jego stanu psychicznego i terapią  psychologiczną oraz włączeniem leku antydepresyjnego 
Po długiej rehabilitacji Arek wstał na nogi odzyskał równowagę psychiczną i cieszy się dobrą kondycją. Ale od tych wakacji Arek ma problem z wątrobą  przez ciągłą utratę  białka i serydoterapie jego organizm coraz bardziej się wyniszcza . Arek w obecnej chwili bierze 23 leki ale jego forma się poprawia. 
Arek jest chłopcem pełnym optymizmu  i silnej woli życia  który mimo przeciwnościom losu zawsze wstaje i z uśmiechem rusza dalej. Właśnie w tym roku rozpoczął naukę jako technik gastronomia i żywienia. Arek w kuchni czuje się  jak ryba w wodzie. Dzięki Państwa pomocy walka jest łatwiejsza. Bardzo dziękuje cała rodzina Arka 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Arkadiusza.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6209 Arkadiusz Łęcki

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6209 Arkadiusz Łęcki


Do góry