Alan urodził się w 33 tygodniu ciąży i ważył 1890gr. Długość  tego małego ciałka wynosiła zaledwie 45cm. Alanek urodził się ze złożoną wadą serca ,a lekarze Wojewódzkiego Szpitala w Legnicy od pierwszych chwil zaczęli walczyć o jego życie. Po czterech tygodniach od urodzenia Alanek zostaje przewieziony do szpitala we Wrocławiu i tam trafia pod opiekę do Pani Doktor Kardiolog Małgorzaty Raś. Po szczegółowych badaniach Pani Doktor wdrożyła odpowiednie leczenie, które wspomogło prace serca Alanka. Po miesięcznym pobycie w szpitalu jedziemy do domu Alanek zostaje wypisany, jednakże musi być kontrolowany co tydzień we Wrocławskim Szpitalu na oddziale Kardiologicznym, ponieważ rozpoznana wada, którą jest Anomalia Ebsteina, Nieprawidłowe połączenie komorowo-tętnicze, skorygowane przełożenie wielkich pni tętniczych L-TGA, nieprawidłowe połączenie przedsionkowo-komorowe, blok przedsionkowo-komorowy drugiego stopnia, ubytek przegrody międzykomorowej oraz ubytek przegrody międzyprzedsionkowej, jest wielkim zagrożeniem dla jego życia. Kolejne kontrolne wizyty i badania wykazały iż serduszko Alana musi przejść pierwszą operację i to jak najszybciej. Nie tracąc czasu Pani Doktor Raś po konsultacjach z lekarzami pomogła nam znaleźć szpital, który podiąłby się przeprowadzenia zabiegu.

Alan mając 1,5 roku trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach i  tam przechodzi 5 godz.operację na otwartym sercu.Lekarze przeprowadzają implantację stymulatora serca i Banding tętnicy płucnej. Po trzech tygodniach Alan zostaje wypisany do domu,a nam 'spada kamień z serca'. Jednak nasze szczęście nie trwa zbyt długo, badania na wizycie kontrolnej wykazały arytmie nadkomorowa częstoskurcz przedsionkowy.Przy sercu,które nie jest prawidłowo rozwinięte  stanowi to poważne zagrożenie dla życia.Niestety kolejne kontrole potwierdzały diagnozę i natychmiast zostało wdrożone leczenie. Jednak to nie koniec przykrych dla nas informacji. Dowiedzieliśmy się iż wykonany banding, który miał przygotowacć lewą komorę serca do drugiej operacji, którą jest Double Switch zwiększając w niej ciśnienie nie przyniosła oczekiwanej poprawy.

Dlatego dziś już wiem by Alan mógł zacząć żyć ze zdrowym sercem musimy udać się do wyjątkowego miejsca na świecie do kliniki Children Hospital w Bostonie. To tam leczone są małe serca, to tam mali pacjęci dostają szanse na życie i taką szansę otrzymał również Alan.

Nie pozwólmy by koszta i czas którego jest co raz mniej pozbawiły Alana poznawania dalszego życia.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Alana.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8277 Alan Wróblewski

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8277 Alan Wróblewski


Do góry