„Czytamy z Sercem” akcja edukacyjna dla dzieci i młodzieży 

„Czytamy z Sercem” akcja edukacyjna dla dzieci i młodzieży 

Warszawa, dnia 9 września 2022 r. 

INFORMACJA PRASOWA

„Czytamy z Sercem” akcja edukacyjna dla dzieci i młodzieży 

W tym roku Fundacja Serce Dziecka stała się partnerem ogólnopolskiej akcji „Czytamy z Sercem” skierowanej do szkół, bibliotek oraz innych instytucji oświatowych. Fundacja działa na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca, troszczy się o serca młodych ludzi i szerzy wiedzę, jak o nie dbać. Finał akcji „Czytamy z Sercem” będzie miał miejsce 29 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Organizatorami akcji są Małgorzata Ficoń (bibliotekarka) wraz ze Szkołą Podstawową nr 33 w Bytomiu i Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Tworogu. W ubiegłym roku w inicjatywie wzięło 199 placówek (szkół, bibliotek publicznych i pedagogicznych oraz innych instytucji), które przeprowadziły wybrane działania dla niemal 15 tys. Czytelników

W ramach tegorocznej edycji w szkołach i bibliotekach w całej Polsce odbędą się różnorodne działania promujące czytelnictwo i poszerzające wiedzę o sercu m.in. zajęcia czytelnicze, czytelniczo-plastyczne, „Spacery Serc”, „Biegi Serc”, głośne odczytywanie fragmentów książek o sercu, odgrywanie i prezentowanie scenek tematycznych, nagrywanie i upowszechnianie filmików związanych z sercem w mediach społecznościowych. Główne cele akcji to promocja wśród dzieci i młodzieży literatury oraz czytelnictwa, a także: poszerzanie ich wiedzy na temat serca  - budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijanie w uczestnikach wydarzenia wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego. 

Misją Fundacji Serce Dziecka (głównego partnera akcji) jest dzielenie się wiedzą medyczną o wadach serca. Fundacja w ramach akcji przygotowała szereg materiałów dla dzieci i młodzieży dotyczących profilaktyki serca (https://www.sercedziecka.org.pl/akcje/czytamy-z-sercem/). 

Akcja została objęta patronatem medialnym Prezydenta Miasta Bytom.
Więcej informacji na facebookowej stronie wydarzenia (https://www.facebook.com/CzytamyzSercem) .

Kontakt dla mediów: 
Katarzyna Parafianowicz, Prezes Fundacji Serce Dziecka, 601 401 101 

Małgorzata Ficoń – autorka akcji oraz jej główna koordynatorka, 511017980, czytamyzsercem@gmail.com
 


Do góry