Czytamy z Sercem – akcja edukacyjna dla szkół,
bibliotek i innych palcówek oświatowych


Fundacja Serce Dziecka stała się partnerem ogólnopolskiej akcji „Czytamy z Sercem”. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca, które przypadają w dniu 29 września, zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Razem promujmy czytelnictwo i zagłębiajmy wiedzę na temat serca!Szczegółowe informacje dla nauczycieli można znaleźć na stronie: www.facebook.com/CzytamyzSercem
Jak dbać o serce? Materiały dla dzieci i młodzieży dotyczące profilaktyki serca, przygotowane przez Fundację w ramach akcji „Czytamy z Sercem”

Misją Fundacji Serce Dziecka jest dzielenie się wiedzą medyczną o wadach serca. Chcemy również troszczyć się o każde dziecięce serce. Poniższe materiały zawierają wskazówki i porady dla dzieci i młodzieży dotyczące profilaktyki układu sercowo-naczyniowego.

Film: Serce nie tylko do kochania

„Serce nie tylko do kochania” w tym krótkim filmie dowiesz się jakie są powody chorób serca i jak się przed nimi chronić. To ważne dla Twojego serca.


Quiz z Pierwszej Pomocy.

Quiz z Pierwszej Pomocy. Czy wiesz, kto ma prawny obowiązek udzielania pomocy osobom w stanie zagrożenia życia? Sprawdź swoją wiedzę »


Quiz sercem dla dzieci i młodzieży

Quiz sercem dla dzieci i młodzieży - sprawdź swoją wiedzę z zakresu profilaktyki serca. Czy jesteś mistrzem w sprawach sercowych?
 


Ulotka akcji Czytamy z Sercem

Ulotka akcji Czytamy z Sercem – zawiera informacje o akcji edukacyjnej oraz ważne zasady dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej. Pobierz >

Kardiolog o narkotykach

Kardiolog o narkotykach i innych substancjach psychoaktywnych – podcast dla młodzieży. Posłuchaj, jak narkotyki wpływają na pracę serca i czemu zagrażają życiu.


Alfabet zdrowego serca.

Alfabet zdrowego serca. A jak Aktywność, M jak Magnez, S jak… stosuj alfabet zdrowia w trosce o zdrowe serce!
 


Nawyki zdrowe dla serca

Nawyki zdrowe dla serca – ten formularz ułatwi Ci kontrolowanie Twojego stylu życia. Chcesz mieć zdrowe serce, praktykuj zdrowe nawyki. Pobierz >


Plakat Jak dbać o serce?

Plakat Jak dbać o serce? – wykaz najważniejszych zdrowych praktyk w profilaktyce serca. Powieś go w widocznym miejscu, aby inni też go zobaczyli. Pobierz >
Bibliografia dedykowana sercu, przygotowana przez Panią Małgorzatę Ficoń, pomysłodawczynię i koordynatorkę akcji „Czytamy z Sercem” Zachęcamy dzieci i młodzież do czytania nie tylko o sercu. Rozwijajcie swoją wiedzę i wyobraźnię. Drodzy Rodzice, czytajcie swoim dzieciom, szczególne zalecenie dajemy opiekunom czuwającym przy swoich pociechach w szpitalach. To działa terapeutyczne nie tylko na małych pacjentów!

Bibliografia - grafika
Nasi Partnerzy
Do góry