1 września 2023 rusza Program Profilaktyki RSV dla dzieci z wadami serca

1 września 2023 rusza Program Profilaktyki RSV dla dzieci z wadami serca

Prof. Ewa Helwich, krajowa konsultant ds. neonatologii, dr Maria Miszczak-Knecht, krajowa konsultant ds. kardiologii dziecięcej, prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, prezes Fundacji Koalicja dla wcześniaka i Katarzyna Parafianowicz z Fundacji Serce Dziecka przypomniały dlaczego warto zabezpieczyć przed wirusem RS i powiedziały o nowych grupach dzieci, które zostały objęte immunoprofilaktyką od sezonu zakażeń 2023/24.
- Największa i najważniejsza zmiana to dołączenie do programu lekowego dzieci z wrodzonymi wadami serca oraz dzieci urodzonych między 33. a 35. TC z małą masą urodzeniową poniżej 1500 gramów. 
- Kolejna ważna zmiana to możliwość zabezpieczania dzieci z dysplazją oskrzelowo-płucną również w drugim sezonie zakażeń!
- I Bardzo ważne - start sezonu - 1 WRZEŚNIA 2023. Pandemia zmieniła sezonowość występowania RSV i dlatego w tym roku już od września można zabezpieczać dzieci. 

Więcej informacji o zakażeniach wirusem RS oraz o profilaktyce znajdziecie na stronie Fundacji https://www.sercedziecka.org.pl/rsv/


Do góry