Fundacja przekaże 20 000 środków ochrony osobistej

Fundacja przekaże 20 000 środków ochrony osobistej

Fundacja Serce Dziecka zakupiła 15 000 rękawiczek jednorazowych, 1500 maseczek ochronnych, 300 fartuchów oraz 50 specjalistycznych osłon twarzy. Wkrótce przekaże je do Klinik Kardiologii Dziecięcej, które zgłosiły braki w zaopatrzeniu. W pierwszej kolejności materiały zostaną przekazane do Kliniki Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala we Wrocławiu, Kliniki Kardiologii Centrum Zdrowia Matki Polski w Łodzi oraz Kliniki Kardiologii Centrum Zdrowia Dziecka.
Niestety dostępność środków ochrony osobistej jest aktualnie w całym kraju ograniczona, jednak w miarę możliwości i dostępności produktów będziemy doposażać kolejne szpitale.

Na ten cel uruchamiamy specjalną zbiórkę na FB oraz prosimy o darowizny na konto Fundacji z dopiskiem „Ochrona dla lekarzy” (PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843)

Akcja realizowana jest w odpowiedzi na pojawiające się dramatyczne apele pracowników. To kwestia zdrowia i bezpieczeństwa służby medycznej oraz przebywających tam dzieci z wadami serca, które są w grupie podwyższonego ryzyka. W trosce o ich zdrowie i zdrowie nas wszystkich prosimy o wsparcie naszych działań.

Fundacja Serce Dziecka od 15 lat wspiera w leczeniu i rehabilitacji dzieci z wrodzonymi wadami serca, doposaża kliniki kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej. Pod opieką Fundacji jest ponad 3500 dzieci. Więcej o Fundacji przeczytasz na www.SerceDziecka.org.pl

#SerceDziecka #koronawirus #OchronaDlaLekarzy


Do góry