Fundacja Serce Dziecka partnerem na Pierwszej Młodzieżowej Konferencji Klimatycznej

Fundacja Serce Dziecka partnerem na Pierwszej Młodzieżowej Konferencji Klimatycznej

W ostatnim czasie przez Polskę przechodzą bardzo intensywne fale upałów. Są one szczególnie trudne dla dzieci i dorosłych z problemami kardiologicznymi. Piątka pełnych zapału młodych osób z XV LO im. Narcyzy Żmichowskiej postanowiła zgłębić wiedzę w zakresie zmian klimatu, których jednym ze skutków jest stały wzrost średniej rocznej temperatury w Polsce.

16 czerwca w Warszawie, w Domu Kultury KADR, w ramach projektu Oceans of Plastic odbyła się największa młodzieżowa konferencja klimatyczna w Polsce - Youth Climate Conference. Jej celem było rozpowszechnienie wiedzy nt problematyki globalnego ocieplenia oraz kwestii zanieczyszczenia środowiska. Jak organizatorzy mówią sami o sobie - "pragniemy poinformować naszych rówieśników o stanie naszej planety i uświadomić o współodpowiedzialności jaką wszyscy ponosimy". W ramach Youth Climate Conference odbyły się dwa panele dyskusyjne i 5 wykładów w których ekspertami byli najwybitniejsi naukowcy z dziedziny zmian klimatu i ekologii tacy jak dr Marcin Popkiewicz i dr hab. Szymon Malinowski z "Nauki o klimacie", dr Krystian Szczepański - dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska czy prezes Fundacji Nasza Ziemia - Sławomir Brzózek.

Wydarzenie to nie mogłaby się odbyć bez wsparcia wielu organizacji i fundacji. Wśród nich znalazły się między innymi Fundacja Nasza Ziemia, Bank BNP Paribas, Instytut Ochrony Środowiska, Liga Warszawskich Liceów. Ważnym partnerem konferencji była także Fundacja Serce Dziecka. Zmiany klimatyczne i globalne ocieplenie znacząco dotykają naszych podopiecznych, dla których czyste powietrze i odpowiednia temperatura otoczenia są ważnym elementem dobrego samopoczucia i zdrowia.

Jako Fundacja, dbając o wspólną  przyszłość chętnie przyłączamy się do takich inicjatyw, ponieważ wierzymy, iż konieczna jest walka o odpowiednią jakość życia i  naszą wspólną przyszłość.


Zdjęcie 0 Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5 Zdjęcie 6

 


Do góry