Muzyka dla dziecięcego uśmiechu

Muzyka  dla dziecięcego uśmiechu
Za nami bajeczny wieczór III Koncertu Charytatywnego Wielcy Artyści Małym Pacjentom, podczas którego światowej klasy kontratenor Jakub Józef Orliński - Countertenor podbił serca publiczności. Podczas półtoragodzinnej kulturalnej uczty wysłuchaliśmy utworów w różnych muzycznych klimatach i różnych aranżacjach. Koncert uświetniła również swoim wykonaniem światowej klasy skrzypaczka oraz ambasadorka Fundacji Serce Dziecka Patrycja Piekutowska. Patrycja, jako Prezes Fundacji Vituosa, była również sercem tego wyjątkowego wydarzenia – jego pomysłodawczynią i organizatorką.
Koncert odbył się w szczególnym miejscu - Ufficio Primo, do wspaniałej muzyki dokładając wyjątkowy klimat i architekturę wnętrza. W połączeniu ze scenografią i grą świateł stworzono wyjątkowe artystyczne widowisko.
Podczas koncertu, na żywo i w dostępnym na całym świecie streamingu, zbierane były środki oraz pozyskiwani partnerzy do sfinansowania kompleksowej modernizacji Izby Przyjęć oraz Holu Rejestracji 30 poradni specjalistycznych w Centrum Zdrowia Dziecka. To miejsca, które chore i często przerażone dzieci widzą jako pierwsze. Niezwykle ważne, aby wygląd i klimat tych wnętrz zmniejszał u dzieci lęk i niepokój towarzyszący chorobie. Dzięki temu szczególnemu wydarzeniu mamy nadzieję, że cel zostanie osiągnięty!

Do góry