WYJĄTKOWY KONCERT CHARYTATYWNY 7 CZERWCA g. 19

WYJĄTKOWY KONCERT CHARYTATYWNY 7 CZERWCA g. 19
WYJĄTKOWY KONCERT CHARYTATYWNY JÓZEFA ORLIŃSKIEGO
7 CZERWCA 2021 g. 19.00
III Koncert Wielcy Artyści Małym Pacjentom to kontynuacja rozpoczętego 2 lata temu cyklu charytatywnego z udziałem największych światowych gwiazd opery. Dzieląc się pro bono z publicznością swoim niezwykłym talentem i kunsztem wykonawczym otwierają serca tych, którzy mają szansę dołożyć swoją cegiełkę do kolejnego wspaniałego projektu na rzecz największego szpitala dziecięcego w Polsce, którym jest Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”.
Gwiazdą trzeciego koncertu z cyklu jest najwybitniejszy na świecie kontratenor Jakub Józef Orliński, podbijający serca słuchaczy na kilku kontynentach, który swoim magicznym głosem, uskrzydlony młodością i wielką radością życia stworzy niepowtarzalną atmosferę. Będzie można podziwiać aż trzy odsłony artystyczne, recital ze znakomitym pianistą Michałem Bielem, kilka utworów z najnowszej płyty Adela z improwizującym pianistą Aleksandrem Dębiczem i wspaniałym gitarzystą Łukaszem Kuropaczewskim, aby na koniec przenieść się w zaczarowany świat najbardziej znanych barokowych arii, które Artysta wykona z towarzyszeniem uznanego w wielu krajach świata zespołu barokowego Il Giardino d’Amore, prowadzonego przez znakomitego, charyzmatycznego skrzypka, Stefana Plewniaka. Część utworów zadyryguje wspaniały Piotr Sułkowski.
Dzięki zgodzie wytwórni Erato/Warner Classic koncert można jednorazowo obejrzeć z każdego miejsca na świecie, a cały dochód przeznaczony będzie na ogromną i kompleksową modernizację Izby Przyjęć i Holu Rejestracji 30 poradni specjalistycznych Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. Pragniemy, aby estetyka i nowoczesność wywołały uśmiech na twarzach małych pacjentów.
Koncerty te mają niezwykłą i szalenie efektowną oprawę wizualną, aby pokazać Wielkich Artystów we wspaniałej, niepowtarzalnej scenerii świateł ze stworzonymi specjalnie do repertuaru wizualizacjami.
Pomysłodawcą i twórcą cyklu koncertów Wielcy Artyści Małym Pacjentom jest wybitna skrzypaczka-solistka, prezes organizującej koncert Fundacji Virtuosa, Patrycja Piekutowska, która zawiesiła swoją międzynarodową karierę artystyczną, aby z potrzeby serca działać na rzecz modernizowania szpitali dziecięcych. Patrycja Piekutowska będzie prowadzić jak zawsze koncert, aby jako dopełnienie muzyki ze sceny trafiały do Państwa najszczersze emocje. Od kilku lat jej atrybutem jest nie tylko dźwięk skrzypiec, ale również słowo. Wszystko, co czyni dla tworzenia pięknych i nowoczesnych szpitalnych wnętrz dla dzieci, powstaje dzięki emocjom, które narodziły się w jej życiu w dniu przyjścia na świat synka z wadą serca. Te emocje wracają podczas rozmów ze światem biznesu i otwierają serca tych, którzy później podejmują wspaniałe decyzje.
To dzięki nim powstają kolejne modernizacje, dzisiaj warte już ponad 4,5 mln zł, a praca na rzecz dzieci w połączeniu ze sztuką stała się jest ogromną pasją.
Pierwsze dwa koncerty uświetnili światowej sławy baryton Artur Ruciński, jeden z najwspanialszych basów na świecie Rafał Siwek oraz najznakomitsze małżeństwo operowe świata – Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna.
 
KUP BILET

Do góry