Nasz synek Natanek urodził się 10 sierpnia 2017 roku. Już w trakcie ciąży został zdiagnozowany z niezwykle rzadką i złożoną wadą serca, w postaci inwersji, czyli zamiany komór prawej i lewej, skorygowanego przełożenia wielkich pni tętniczych (L-TGA), ubytku międzykomorowego VSD oraz niedomykalności zastawki trójdzielnej. Ciężko było uwierzyć i żyć z myślą co to będzie z dzieckiem po narodzinach. 
Już w 6 tygodniu życia Natanek miał pierwszą operację (29-09-2017 banding tętnicy płucnej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie ). Wszystko dobrze się skończyło i wróciliśmy do domu. Kontrolowaliśmy się za granicą również, w  Universitar Medische Centra Amsterdam UMC, ponieważ leczenie tej wady serca w Polsce jest niemożliwe. Powiedziano nam , że do 3 roku życia synek musi zostać poddany operacji double switch , którą w Holandii wykonuje tylko Prof. Mark Hazekamp w Leiden. Był to ciężki czas, ponieważ przed samą operacją w marcu 2020 roku zaczęła się pandemia i musieliśmy poczekać, aż wznowią planowanie operacji. Natanek miał już ostatni moment na operację. 
W maju 2020 roku został poddany zabiegowi cewnikowania serca i został wykonany CT scan przed operacją w szpitalu Universitar Medische Centra Amsterdam UMC, po czym dzięki naszej kardiolog dziecięcej i jej staraniom o termin operacji 7-07-2O2O przeszedł operację na otwartym sercu w szpitalu Leiden University Medical Center (LUMC) przez Prof. dr. M.G. Hazekamp
 : operacja naprawcza wrodzonego skorygowanego przełożenia wielkich pni tętniczych, korekcja
fizjologiczna na poziomie przedsionków i korekcja anatomiczna na poziomie dużych naczyń (podwójne skrzyżowanie przepływów) z zabiegiem korekcji wewnątrz-przedsionkowej przy pomocy tworzącej tunel łaty, usunięcie opaski uciskowej z tętnicy płucnej, walwuIoplastyka, zastawka mitralna, dwukierunkowe zespolenie żyły głównej górnej z tętnicą płucną (BDCPA) (Dwukierunkowe zespolenie Glenna) i rekonstrukcja (plastyka) tętnic płucnych w zakresie gałęzi i centralnych tętnic płucnych.
Nie obyło się bez komplikacji, ale na szczęście wszystko się udało. Jest pod stałą kontrolą w Amsterdamie u kardiolog dziecięcy Dr. I.M.Kuipers w Polsce kontrolowany w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie przez Dr. n. med. Beata Załuska-Pitak.Synek narażony jest na arytmię i blok serca. 

Obecnie Natanek ma 4 lata, jest żywym, szczęśliwym, mądrym i wesołym chłopcem. Jego stan po operacjach jest bardzo dobry. Rozwija się, rośnie jak na drożdżach. Każdy dzień jest naszym małym cudem. Mam nadzieję , że już tylko tak będzie i Natanek będzie miał długie i szczęśliwe życie. Jeśli chcą Państwo go wspomóc w dalszej jego walce i drodze życiowej prosimy o oddanie 1% podatku na naszego Małego Wielkiego Superbohatera.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Natana.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8395 Natan Radoń

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8395 Natan Radoń


Do góry