Piotruś urodził się 29.12.2017r w Biskupcu. W czwartej dobie życia doszło do pogorszenia stanu ogólnego, gdzie przewieziono Piotrusia do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, gdzie zdiagnozowano u niego wrodzoną wadę serca: hipoplazję lewej komory serca (HLHS). Stan synka był krytyczny, po podaniu leków w stanie ciężkim został przewieziony karetką do ICZMP w Łodzi. Tam okazało się, że u Piotrusia występuje nasilona duszność, teachykardia, tachypnoe, żółtaczka, wylewy podskórne na kończynach oraz przy skórze głowy, jak również podwyższone enzymy wątrobowe i parametry nerkowe. Operacja Norwooda stała pod wielkim znakiem zapytania. Po podaniu dużej ilości leków stan Piotrusia na tyle się unormował, że w 12 dobie życia to jest 10.01.2018r. stoczyła się pierwsza walka o życie naszego synka. Operacja przebiegła bez powikłań i po dwóch tygodniach wróciliśmy do domu. Syn od tego czasu był pod stałą opieką pani doktor kardiolog w Łodzi. Pani doktor kardiolog zaprosiła nas do ICZMP w Łodzi na cewnik serca kwalifikacyjny do drugiego etapu operacji. 22.05.2018r, odbył się inwazyjny zabieg poszerzenia aorty, pan doktor zobaczył, że ciśnienie płucne jest w porządku zatem zakwalifikował nas do drugiego etapu operacji metodą Glenna. 20.06.2018r. Znowu wstawiliśmy się na oddział kardiologii w ICZMP w Łodzi, gdzie zostały mu zrobione wszelkie badania. Dnia 27.06.2018r. Piotruś przeszedł operację na otwartym sercu metodą dwukierunkową Glenn z podwiązaniem i przecięciem zespolenia. 29.06.2018r w dniu swoich imienin nasz synek został przeniesiony na oddział Kardiochirurgii, a 06.07.2018r. został w stanie ogólnym wypuszczony do domu. Na początku lutego 2019 roku Piotruś przeszedł drugi cewnik serduszka, był to cewnik interwencyjny gdyż lekarz umieścił w tętnicy stent. 29 czerwca Piotruś odbył hospitalizację w Biskupcu z powodu zakażenia krwi gronkowcem. Szybka reakcja lekarzy i odpowiednia antybiotykoterapia pomogły. 13 grudnia 2019 roku Piotruś trafił do szpitala na pododdział kardiologii dziecięcej w Olsztynie z początkiem zapalenia płuc po 10 dniach wrócił do domu. Jednakże 6 stycznia 2020 roku strawillismy się z Piotrusiem na oddział Kliknij Kardiologii w Łodzi by dzień później odbył się już trzeci cewnik serca naszego syna. Sprawdzona przepływowa i o ciśnienie u spreżono stent. Lewa tetnica płucna synka jest jeszcze mała ale lekarz wykonujący cewnik ma nadzieję że dzięki temu że sprężył stent będzie mogła urosnąć Ten cewnik był również kwalifikacyjny do operacji Fontana. Z tego co wiemy Piotruś uzyska kwalifikację na dzień dzisiejszy czekamy na termin. Naszego synka czeka jeszcze trzeci najcięższy etap operacji. 
W tym trudnym czasie covidowym byliśmy pod stałą opieką kardiologa w Olsztynie oraz w październiku 2020 r odbyliśmy kontrol w poradni kardiologicznej w Łodzi, gdzie dostaliśmy skierowania na tk i inne badania serca na oddziale na grudzień (oczekujemy telefonu).
W grudniu 2020 roku syn był na oddziale na badaniu tk w którym wyszło to, że Piotruś potrzebuje cewnika serca. W styczniu 2021 roku Piotruś miał cewnik serca i p oj szerzony stent, chciano go zostawić na operację, jednakj nie był gotów psychicznie na operację, dostaliśmy zalecenie by zacząć uczęszczać na zajęcia z psychologiem dziecięcym. W lutym 2021 przeszliśmy covid i znaleźliśmy się na dziecięcym oddziale zakaźnym w Olsztynie że wzgląd na to że Piotruś miał nie stabilne saturacje i był słaby, na szczęście wirus nie odbił się w żaden sposób na sercu i zdrowiu syna. Od kwietnia do sierpnia 2021 syn uczęszczał na zajęcia z psychologiem, terapię si, rehabilitację.
We wrześniu 2021 roku przybyliśmy do Łodzi na badania i na cewnikowanie serca, który pozwolił na operację Fontana. 27 września odbyła się operacja Fontana z fenestracją. Syn jest pod stałą opieką kardiologiczną.

Pomimo tego, że syn jest już po trzech operacjach jego leczenie nie dobiegło końca gdyż leczony jest paliatywnie i w każdym momencie jego życia może potrzebować zabiegów ku kardiologicznych bądź kardiochirurgicznych. Najbliższy będzie cewnik serca zamykający fenestrację. Chcielibyśmy prosić naszych darczyńców o przekazanie 1% na nasze dziecko, gdyż koszty leczenia naszego dziecka wzrosły. Musimy co drugi dzień mierzyć inr, paski są dość kosztowne, do końca kwietnia mamy wypożyczony z fundacji przyrząd do mierzenia krzepliwości, który będziemy musieli odesłać dla innych podopiecznych a my będziemy musieli zakupić własny, dzięki Wszej pomocy jest to możliwe. Proszę bądźcie z nami i pomóżcie nam by życie Piotrusia z połowa serca było komfortowe i długie.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Piotra.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8437 Piotr Barbarski

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8437 Piotr Barbarski


Do góry