Małe serduszko Kacperka może w każdej chwili się zatrzymać i nie będzie już dla niego ratunku. Każdy dzień, każda sekunda życia przepełniona jest lękiem o jego życie. Od pierwszego samodzielnego oddechu Kacperek rozgrywa tą nierówną walkę. Codziennie czuje na karku oddech śmierci. A my? My zamiast delektować się widokiem słodko śpiącego niemowlęcia każdej nocy sprawdzamy czy Kacperek oddycha. Jego malutkie serduszko bije coraz słabiej, wymaga operacji już na początku 2019r. Mamy wstępny termin, nie mamy pieniążków. Pomóż uratować nam życie naszego synka!

Powoli mija rok od tamtych wydarzeń? Dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia dowiedzieliśmy się, że zostaniemy rodzicami. Radości nie było końca, dziadkowie wznosili toasty a my wraz z mężem planowaliśmy pierwsze wspólne spacery z nasza małą istotką. Każda wizyta w gabinecie lekarskim wypadała pomyślnie, nic nie budziło niepokoju naszego oraz ginekologa prowadzącego ciążę. Jednak podczas rutynowego badania prenatalnego wykonywanego w 12 tygodniu ciąży lekarz wstrzymał oddech. Wydawało się, że zapadła cisza, która trwała wieczność. Lekarz zdecydowanym głosem oznajmił, że nasz synek posiada połowę serca tzw. serce jednokomorowe o typie DILV oraz wady towarzyszące (przełożenie dużych naczyń, zwężenie zastawki pnia płucnego, ubytek przegrody międzyprzedsionkowej). Ultrasonografista nie dawał nam wielkiej nadziei, obiecywał nam niewiele. Poinformował, że według niego jest to najcięższa i nieuleczalna wada serca jaka występuje na świecie.

Nikt na całej kuli ziemskiej nie potrafi odtworzyć brakującej komory. Jedynym ratunkiem jest leczenie paliatywne w postaci wieloetapowej korekcji kardiochirurgicznej (operacja Glenna, Fontana) oraz ewentualne inne zabiegi w okresie noworodkowym/wczesno niemowlęcym. Lekarz utwierdzał nas w przekonaniu, że sytuacja jest beznadziejna powołując się na zagraniczne statystyki. Zasugerowano nam także, że nasz ukochany synek może nie doczekać rozwiązania, że jego życie może zakończyć się jeszcze zanim weźmie pierwszy oddech i wyda pierwszy krzyk. Skierował nas do hospicjum perinatalnego.

Tamtego dnia sytuacja wydawała się dramatyczna. Nie umiemy opisać rozpaczy i bezsilności, którą czuliśmy tuż po diagnozie. Stanęliśmy na rozdrożu dróg, na jednym końcu śmierć a na drugim życie naszego dziecka. Ten dzień zmienił całe nasze życie i pogląd na rodzicielstwo. Podjęliśmy decyzję, że walczymy o życie naszej kruszynki mimo iż niewiele wiedzieliśmy o wadach serca oraz możliwościach ich leczenia. Poszukiwania wózka zastąpiły poszukiwania specjalisty, który uchroni życie naszego syneczka. Tak dotarliśmy do Kliniki Uniwersyteckiej w Niemczech (Munster). W tym ośrodku z bardzo dobrymi wynikami przeprowadzane są operacje dzieci z podobnymi wadami.

Kacper cudem uniknął pierwszej operacji (banding tętnicy płucnej) w okresie noworodkowym. Jednak w lutym musi przejść poważny zabieg na otwartym sercu (operacja Glenna) a w późniejszym wieku kolejną operację (metoda Fontana) oraz liczne inwazyjne zabiegi cewnikowania serca. Koszt pierwszej z dwóch operacji jest ogromy, wynosi bowiem 37 000 euro. Operacja naszego synka optymalnie musi odbyć się w 6 miesiącu jego życia. Niestety czas biegnie nieubłaganie. Aby jego malutkie serduszko mogło bić musimy zgromadzić potrzebne pieniążki w 2 miesiące.

Nasze życie uległo zmianie i przewartościowaniu. Choroba Kacpra sprawiła, że utraciliśmy na zawsze spokój i beztroskę życia. Jednak jesteśmy wdzięczni Bogu, że mogliśmy poznać druzgocącą diagnozę w okresie ciąży, przygotować się do narodzin naszego Kacperka oraz wstępnie zaplanować jego leczenie. Niestety my jako młodzi rodzice nie jesteśmy w stanie sami sfinansować kosztów operacji. Dlatego też zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc finansową. Bardzo prosimy o przekazanie darowizny na konto Kacperka.

PODARUJECIE ŻYCIE NASZEMU SYNKOWI! Będziemy ogromnie wdzięczni naszym darczyńcom.

 

 Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Kacpra.
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa
17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW 
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 8457 Kacper Pakoca
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8457 Kacper Pakoca

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Kacpra.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8457 Kacper Pakoca

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8457 Kacper Pakoca


Do góry