Oliwier jest wesołym, uśmiechniętym, pełnym energii chłopcem, który zmaga się z wrodzoną  wadą serca. O wadzie serca dowiedzieliśmy się podczas badań prenatalnych w 22 tygodniu ciąży. Kilkukrotnie powtarzane badanie echa serca płodu potwierdziło diagnozę.
 Oliwier urodził się 16.05.2017r. w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Szpital od domu rodzinnego dzieli aż 242 km, mimo wszystko wybraliśmy leczenie w  jednym z najlepszych ośrodków w Polsce. Po urodzeniu padła pełna diagnoza: wada serca pod postacią Tetralogii Fallota z atrezją zastawki tętnicy płucnej i początkowego odcinka pnia płucnego. W serduszku Oliwiera aorta przesunięta jest w prawą stronę nad przegrodę międzykomorową, występuje spory ubytek w przegrodzie międzykomorowej, przerost prawej komory oraz zwężenie drogi odpływu z prawej komory. Dodatkowo zastawka tętnicy płucnej jest zarośnięta. 
Mimo 4 latek, Oliwier przeszedł 3 operacje serca, w tym 2 na otwartym sercu z zastosowaniem krążenia pozaustrojowego. Pierwsza operacja, zespolenie B-T odbyła się w 23 dobie życia. Zespolenie RV-PA wykonano w wieku 6 miesięcy. 05 czerwca 2019r. zespół kardiochirurgów wykonał trzecią operację, która miała na celu skorygowanie wady. Podczas zabiegu wycięto zespolenie RV-PA, wykonano plastykę ubytku przegrody komór oraz implantację protezy biologicznej Contegra (wstawiono sztuczną zastawkę).  
Aktualnie Oliwier wymaga stałej rehabilitacji, mającej na celu skorygowanie nieprawidłowości klatki piersiowej, które powstały w wyniku przebytych operacji oraz zajęć logopedycznych. Stała terapia wiąże się z sporymi kosztami. Korzystamy z porad wielu specjalistów refundowanych przez NFZ oraz gabinetów prywatnych.  Jesteśmy pod stałą opieką Poradni ICZMP w Łodzi oraz kardiologa w naszej miejscowości. Ponadto, jesteśmy w ścisłej współpracy z chirurgiem onkologiem, okulistą i dentystą. Przed nami w najbliższym czasie wizyta na Oddziale Kardiologii ICZMP, podczas której poznany szczegółowy plan leczenia Oliwiera na kolejny rok, ze względu na pogorszenie stanu serduszka - tętnice płucne ulegają zwężeniu, przez co konieczna będzie próba ich poszerzenia. 
Będziemy wdzięczni za każdą pomoc oraz przekazanie 1% podatku. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane  na wizyty u prywatnych specjalistów, prywatną rehabilitację i terapię logopedyczną oraz opłacenie kosztu pobytu rodzica w szpitalu.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Oliwiera.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8463 Oliwier Miczka

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8463 Oliwier Miczka


Do góry