Wiktor. Zwycięzca! 

Urodził się z przepukliną pępowinową, mikrocją prawej małżowiny usznej i tetralogią Fallota. W dniu narodzin przeszedł pierwszą operację. Zamknięcie powłok brzusznych. Rokowania były ciężkie. Ale zwyciężył! Udało się za pierwszym razem. Potem lekarze zajęli się serduszkiem. Przeszedł dwa cewnikowania z balonikiem, jednak to nie pomogło. Stan Wiktora załamał się. Został podłączony do ECMO (ExtraCorporeal Membrane Oxygenation - technika pozaustrojowego utlenowania krwi). Osiem dłuuuugich dni. A potem operacja zespolenia centralnego w wieku dwóch miesięcy. Zaskoczył wszystkich, bo dał się odłączyć od maszyny pompującej i natleniającej jego krew. Niestety od respiratora się nie udało. Kolejne miesiące spędziliśmy na intensywnej terapii. Trochę w Łodzi, a większość w Gdańsku. Bliżej domu, ale wciąż w szpitalu. W wieku 8 miesięcy pojechaliśmy do Łodzi, gdzie Wiktor przeszedł operację korekcji całkowitej wady serca. Po miesiącu wróciliśmy na intensywną do Gdańska. 

Teraz przed nami największa misja! Brzmi jak pikuś przy tych wszystkich operacjach, jednak jest czymś naprawdę wielkim! Po 10 miesiącach w szpitalach, bierzemy respirator pod pachę i idziemy do domu!!! 

Prosimy Was o Wasz 1% na rehabilitację, sprzęt medyczny i inne nieprzewidziane wydatki związane z Wiktorem. 

Przed nami jeszcze kilka operacji i wieloletnie leczenie. Mocno wierzymy, że Wiktor będzie oddychał sam. Nie wiemy jednak kiedy to nastąpi. Do tego czasu chcemy w końcu zapewnić mu dom. Taki prawdziwy. Musimy urządzić go trochę „szpitalnie”, a na to potrzeba nam większych finansów. Poza tym Wasz 1% może nam się bardzo przydać do wyjazdów na operacje. 

Z góry bardzo serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!!!

Anna, Piotr i Wiktor Rymar

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Wiktora.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8602 Wiktor Rymar

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8602 Wiktor Rymar


Do góry