4 lipca 2017 roku był jednym z najpiękniejszych dni w życiu. To wtedy na świat przyszła Julia. Radość nie trwała jednak zbyt długo, gdyż bardzo szybko okazało się, że ze zdrowiem  jest coś nie tak. Początkowo wykryto u niej szmery w sercu, a Julka zamiast do domu, karetką trafiła do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, gdzie spędziła około miesiąca. Tam usłyszeliśmy diagnozę: skrajnie ciężki przypadek tetralogii Fallota. W szpitalu lekarze powiedzieli, że nikt w Polsce nie podejmie się zabiegu, gdyż ryzyko jest zbyt wysokie: wynosi bowiem aż 70 procent. Wszystko dlatego, że w Polsce nikt nie robi tego jednoetapowo.
Poinformowano nas, ze we Wloszech jest lekarz, ktory specjalizuje sie w takich operacjach. To profesor Adriano Carotti. Lekarze ze szpitala w Zabrzu probowali sie skontaktowac z wloskim specjalista, ale odpowiedzi nie bylo przez rok. Wtedy postanowilismy wziac sprawy w swoje rece. Sami napisaliśmy do szpitala, w ktorym pracuje wloski profesor. Wszyscy byli zaskoczeni, gdy prof. Carotti odpowiedzial. Zlecil  wykonanie kolejnych badan, a gdy je przeanalizowal, podjal decyzje. Zgodzil sie zoperowac serce Julki.
I wtedy ruszyła cała maszyna, bardzo szybko od momentu kwalifikacji byliśmy w Rzymie. 20 listopada 2019 roku zaczęła się największa wyprawa Julii- po nowe życie. Niestety na miejscu kilka razy musieli przełożyć operację ale w końcu nastąpił ten dzień 17 grudzień Rano zaczęły się przygotowania do operacji Julii, około godziny 8:30 pojechałam z córeczką na blok operacyjny, wzięłam ją na rączki położyłam na cieplutkim materacu wypełnionym powietrzem, przełożyli jej maseczkę do buzi trzymałam ją za rączkę a jak zasnęła to wtedy wyszłam zalałam się łzami takich emocji strachu lęku bezsilności i obawy o swoje dziecko tego się nie da opisać co czuje matka w takim momencie.
To było najdłuższe 10 godzin w moim życiu.
Tylko modlitwa ratowała mnie żeby nie zwariować.
Po długim oczekiwaniu poproszę na nas do gabinetu poinformowano że operacja się udała.
Byłam w tamtym momencie najszczęśliwszą osobą mamą na świecie.
Po godzinie mogłam wejść do Julii widok był przerażający aż ścisnęło mnie za gardło tyle kabli tyle monitorów bałam się nawet chwycić ją za rączkę, była taka drobniutka taka malutka...
Julia na oiomie musiała spędzić kilka dni ale za każdym razem jak od niej wychodziłam i zostawiłam ją tam samą to serce pękało mi na milion kawałków, do końca życia nie zapomnę tego przeraźliwe go płaczu i krzyku mamusiu nie idź zostań ze mną.
23 grudnia przyszliśmy do szpitala okazało się że Julia zostaje przeniesiona na normalny oddział to było coś wspaniałego święta mogliśmy spędzić razem.
w szpitalu spędziliśmy ponad 2 miesiące były komplikacje Julka dostawała bardzo wysokiej gorączki czasami w nocy temperatura jej spadała do 35 lekarze nie mogli znaleźć przyczyny. W końcu tak długim czasie usłyszeliśmy że możemy wracać do Polski 5 listopada 2020 roku byliśmy już w Polsce. Julia jest cały czas pod ścisłą kontrolą kardiologa.
Po 10 miesiącach od operacji niestety zaczęły się zwężać tętnicę które zostały zrekonstruowane we Włoszech. Julie zrobiona cewnikowanie i angioplastykę górnośląskim centrum zdrowia dziecka w Katowicach przez docenta Kuse.

Wtedy też nam powiedzieli że Julia niestety jest w  takiej grupie dzieci u których te tętnice będą się zwężać i co jakiś czas będzie miała je poszerzane. Jeszcze w tym roku czeka nas cewnikowanie i angioplastyka. Za jakiś czas również będziemy musieli wrócić do Rzymu aby wymienić homograft  który jej wstawili bo on nie rośnie razem z dzieckiem.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Julii.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8795 Julia Krela

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8795 Julia Krela


Do góry