PILNA ZBIÓRKA DLA ZUZI!

PILNA ZBIÓRKA DLA ZUZI!

ZBIÓRKA TUTAJ https://pomagam.pl/zuziapetryk

Zuzia urodziła się 21 kwietnia 2020 roku z wadą wrodzoną serca pod postacią przełożenia wielkich pni tętniczych, ubytku w przegrodzie międzykomorowej i anomalii tętnic wieńcowych. Pierwsze dwa miesiące życia spędziła w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu.

W trakcie pobytu w szpitalu Zuzia przeszła zabieg ratujący życie – septostomię balonową metodą Rashkinda, a później operację na otwartym sercu metodą Jatene'a w krążeniu pozaustrojowym i hipotermii głębokiej. Po operacji Zuzia spędziła ponad dwa tygodnie na intensywnej terapii (w tym pierwsze trzy dni z otwartą klatką piersiową). Zuzia miała również wykonane cewnikowanie lewej połowy serca, ponieważ lekarze podejrzewali niedokrwienie podwsierdziowe z powodu anomalii naczyń wieńcowych.

Po dwóch miesiącach walki o życie Zuza opuściła mury szpitalne. Wreszcie mogła poznać swoich rodziców i starszego brata. Jednak  sielanka nie trwała zbyt długo. Podczas kontrolnej wizyty u Zuzi zdiagnozowano RVOT, czyli zwężenie drogi odpływu z prawej komory. Po raz kolejny nasza córeczka znalazła się w szpitalu, gdzie przeszła cewnikowanie serca. Okazało się, że konieczny będzie kolejny zabieg, tym razem w krążeniu pozaustrojowym. Kardiolog prowadzący sugeruje, by operacja odbyła się w Bostonie. Ośrodek ten specjalizuje się bowiem w korektach tego typu wad, jaką zdiagnozowano u Zuzy. Dla Zuzi jest to szansa na życie.

Niestety na drodze do szczęścia stoją pieniądze... Obecnie Zuzia czeka na konsultacje w Bostonie i na dokładną wycenę operacji, jednak już w oparciu o szacunkowe dane wiemy, że cena życia Zuzi bedzie wysoka! Niestety koszty operacji znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziców.

Pomóżmy zebrać środki dla Zuzi!


Do góry