Zobacz relację z turnusu - Dąbki 2017

Dzieci z wadą serca powinny mieć wakacje i to aktywne fizycznie! Zabawa, rehabilitacja i odpoczynek mogą iść w parze! Z takim głównym założeniem zabieramy co roku na turnus klimatyczno-rehabilitacyjny ponad 100 osobową drużynę podopiecznych Serca Dziecka.

W tym roku gościliśmy w Dąbkach – w ośrodku Geovita. Od 1 lipca przez 2 tygodnie integrowaliśmy dzieci, rodziców i lekarzy. Zmieniliśmy klimat i wzmacnialiśmy nasze serca. Turnusy Hearts Monsters to obowiązkowy punkt działalności fundacji. Cieszymy się, że jest nas co roku tak wiele!

 


Zobacz co się u nas wydarzyłoRehabilitacja to podstawa wyjazdu!

Rehabilitacja to podstawa wyjazdu!

Terapia sensoryczna odbywała się regularnie. Rodzice ćwiczyli ze swoimi pociechami, ucząc się jak ćwiczyć z dziećmi przez cały rok. Równolegle w sali gimnastycznej prowadzone były zajęcia gimnastyczne. Tu było dużo radości, i niezwykłe zaangażowanie dzieci. Zabawy ruchowe i ćwiczenia odbywały się także na basenie, pod bacznym okiem ratowników.

Kurs pierwszej pomocy odbywa się u nas zawsze!

Kurs pierwszej pomocy odbywa się u nas zawsze!

Umieć odnaleźć się w sytuacji gdy coś złego dzieje się z dzieckiem - to dla nas bardzo ważne, Dlatego zajęcia pierwszej pomocy prowadzą ratownicy medyczni, a każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia kursu. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Duże zainteresowanie wzbudziły fantomy z dodatkowymi wskaźnikami mówiącymi czy resuscytacja jest prawidłowo wykonywana. Jesteście dzielni!


Turnusowy bal to zabawa do samego rana!

Turnusowy bal to zabawa do samego rana!

Przygotowania do balu rozpoczęły się dwa dni wcześniej szyciem strojów. Rodzice okazali się niezastąpieni i dzięki połączeniu sił, powstały przepiękne suknie i kostiumy. Bal rozpoczęliśmy więc pokazem mody a potem już tylko muzyczno-taneczne szaleństwo z DJem. Dzieci nie opuszczały parkietu do ostatnich dźwięków muzyki! Radość wielka!

Piaskowe budowanie na plaży czyli ,,zwierzęta duże i małe"

Piaskowe budowanie na plaży czyli ,,zwierzęta duże i małe

Do konkursu stanęły 4 drużyny. W ruch poszły łopaty, wiadra, wiaderka i foremki. Fantazji i zapału nie zabrakło. Jury, po długich i burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców: W kategorii ,, Współpraca i inwencja twórcza" I miejsce - ,,Wesołe Ośmiorniczki" W kategorii Dokładność i precyzja odwzorowania I miejsce - ,,Koniki Morskie". W kategorii ,,Maksymalizacja i ilość aktywistów" I miejsce - ,,Rybki z ferajny" W kategorii ,,Różnorodność i kreatywność" I miejsce - ,,Monster ZOO" Zwierzęta były przepiękne!


Podchody integrowały nas wspaniale!

Podchody integrowały nas wspaniale!

Podchody to czas, kiedy znowu pojawia się możliwość integracji. Współpraca jest tu bardzo pożądana. Składy były mieszane- rodzice i dzieci. Wszystkie ekipy zdały egzamin. Każda zdobyła nagrody.

Dzieci uwielbiają spotkania z Hertusiem!

Dzieci uwielbiają spotkania z Hertusiem!

Hertuś to nasza maskotka fundacyjna. Codziennie był z nami i budził niezwykłe zainteresowanie naszych podopiecznych. Hertuś był szalenie zajęty ponieważ dzieci nie odstępowały go na krok i wciąż domagały się zabawy.


Relacja 2016

Do góry