Zobacz relację z turnusu - Dąbki 2019

Zakończyliśmy kolejną edycję Turnusu Klimatycznego dla naszych Podopiecznych. Podobnie jak przez ostatnie trzy lata, gościliśmy w ośrodku Geovita w nadmorskich Dąbkach. Spędzone tam dwa tygodnie obfitowały w atrakcje, niespodzianki i aktywizujące zabawy dla dzieci i rodziców.


Zobacz co się u nas wydarzyłoAnimacje, gry i zabawy

Animacje, gry i zabawy

Niezależnie od pogody dzieci spędzały wolny czas pod okiem doświadczonego pedagoga i pracowników Fundacji, którzy organizowali atrakcyjne zajęcia, gry, warsztaty plastyczne czy wieczorki filmowe. Podczas Turnusu nie zabrakło też atrakcji dla miłośników książek – w trakcie dwóch popołudni mogliśmy posłuchać, jak rodzice i dzieci czytają sobie nawzajem ulubione lektury.

Turniej sportowy

Turniej sportowy

Sukces zeszłorocznego turnieju skłonił nas do poszerzenia oferty i przygotowania konkurencji sportowych nie tylko dla dzieci, ale i dla… rodziców. Zaangażowanie wszystkich uczestników przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. I dzieci i rodzice z pasją pokonywali kolejne przeszkody, zaliczali biegi slalomem, prowadzili piłkę po wyznaczonym torze, a nawet… przeciągali linę! Ta konkurencja wzbudziła zdecydowanie najwięcej emocji, a duch sportowej rywalizacji nie opuszczał niektórych jeszcze przez długie godziny :) Emocjom nie było końca!


Kurs Pierwszej Pomocy

Kurs Pierwszej Pomocy

Dzięki zorganizowanym specjalnie dla nich podchodom, rodzice i dzieci mogli przekonać się, jak często możemy mieć do czynienia z sytuacjami kryzysowymi i niebezpiecznymi dla naszego zdrowia, a także jak sobie z nimi radzić. Poznali m.in. techniki reanimacji, udrożniania dróg oddechowych czy zapobiegania krwotokom. Dla wielu z nich była to zupełna nowość! Kurs poprowadzony został przez wykwalifikowanych ratowników medycznych z firmy Med Cam i zakończył się niezwykle ciekawą prezentacją, która odpowiedziała na wiele ważnych pytań dotyczących nie tylko pierwszej pomocy, ale i zdrowia w ogóle.

Bal przebierańców

Bal przebierańców

Odbywający się w czwartek 11 lipca, był nieoficjalnym zakończeniem Turnusu i hucznym pożegnaniem się dzieci z Dąbkami. Wszyscy wystąpili w stworzonych wcześniej przez siebie strojach, prezentując je na specjalnie przygotowanym do tego celu wybiegu. Turnusowe drużyny miały też okazję do zaprezentowania napisanej specjalnie na tę okazję piosenki. Każdy występ był naprawdę piękny i wyjątkowy!Relacja 2018

Do góry