Zobacz relację z turnusu - Dąbki 2018

Dzieci z wadą serca powinny mieć wakacje i to aktywne fizycznie! Zabawa, rehabilitacja i odpoczynek mogą iść w parze! Z takim głównym założeniem zabieramy co roku na turnus klimatyczno-rehabilitacyjny ponad 100 osobową drużynę podopiecznych Serca Dziecka.

Podobnie jak przez ostatnie dwa lata, gościliśmy w ośrodku Geovita w nadmorskich Dąbkach. Spędzone tam dwa tygodnie obfitowały w atrakcje, niespodzianki i aktywizujące zabawy dla dzieci i rodziców. 


Zobacz co się u nas wydarzyłoRehabilitacja

Rehabilitacja

Podstawowy i najważniejszy cel Turnusu. W tym roku rodzice mogli korzystać z szerokiej oferty ćwiczeń i zajęć. Najwięcej chętnych zgromadziły terapia sensoryczna i rehabilitacja ruchowa prowadzona pod okiem specjalistki. Szczególną radość sprawiały dzieciom zajęcia na plaży i boisku, gdzie mogły nie tylko pracować nad swoim zdrowiem, ale też dać upust tkwiącej w nich energii.

Olimpiada Hearts Monsters

Olimpiada Hearts Monsters

W trakcie Turnusu emocjonowaliśmy się rozgrywanym równolegle piłkarskim mundialem. Postanowiliśmy więc przygotować podobne zmagania dla naszych Podopiecznych. Podzieleni zostali na trzy drużyny: Kraby, Meduzy i Koniki Morskie, w których rywalizowali ze sobą przez całe dwa tygodnie. W skład Olimpiady weszło kilka konkurencji. M.in.: Zamki na Piasku, Zawody Sportowe czy Koło Fortuny. Emocjom nie było końca!


Kurs Pierwszej Pomocy

Kurs Pierwszej Pomocy

Dzięki zorganizowanym specjalnie dla nich podchodom, rodzice i dzieci mogli przekonać się, jak często możemy mieć do czynienia z sytuacjami kryzysowymi i niebezpiecznymi dla naszego zdrowia, a także jak sobie z nimi radzić. Poznali m.in. techniki reanimacji, udrożniania dróg oddechowych czy zapobiegania krwotokom. Dla wielu z nich była to zupełna nowość! Kurs poprowadzony został przez wykwalifikowanych ratowników medycznych z firmy Med Cam, a każdy z jego uczestników został nagrodzony specjalnym dyplomem.

Bal przebierańców

Bal przebierańców

Odbywający się w czwartek 12 lipca, był nieoficjalnym zakończeniem Turnusu i hucznym pożegnaniem się dzieci z Dąbkami. Wszyscy wystąpili w przygotowanych wcześniej przez siebie strojach, prezentując też swoje umiejętności w konkursie talent show. Każdy występ był naprawdę piękny i wyjątkowy!


To tylko kilka spośród wszystkich atrakcji, jakie czekały na uczestników Turnusu. W napiętym harmonogramie znaleźliśmy też czas na wspólną kolację przy grillu, warsztaty bębniarskie, warsztaty origami czy wieczory bajkowe. Dzięki naszemu partnerowi, firmie Siband, dzieci wyposażone zostały w specjalne opaski-niezgubki, które z pewnością posłużą im również i w przyszłości. Nad wszystkim czuwał jak co roku niezawodny Heartuś, który był wszędzie tam, gdzie coś się działo! :)

Relacja 2017

Do góry