Tłusty Czwartek z Fundacją w IX LO w Bydgoszczy

Tłusty Czwartek z Fundacją w IX LO w Bydgoszczy

Tłusty Czwartek w IX Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy przebiegł pod znakiem akcji charytatywnej na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca będącymi podopiecznymi Fundacji Serce Dziecka oraz wykładu na temat "Transplantologia - fakty i mity".  Na stoisku prowadzonym przez klasę 1G oraz Samorząd Uczniowski mogliśmy zakupić pyszne słodkie wypieki przygotowane przez uczniów naszej szkoły oraz pączki z piekarni firmy Piotr i Paweł, która była partnerem akcji. Cieszymy się, że połączenie działania na rzecz pomocy dzieciom z wrodzonymi wadami serca spotkało się z tak dużym zaangażowaniem  i zainteresowaniem uczniów IX Liceum Ogólnokształcącego.

W ramach szkolnej akcji charytatywnej uczniowie klas 1A, 1B, 1C, 1D, 1E , 1F, 1G i 1H oraz klasy 2C i 2D uczestniczyli w wykładzie " Transplantologia - fakty i mity" przeprowadzonym przez p. Monikę Siekierkę - koordynatora transplantacyjnego w Klinice Chirurgii Wątroby Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Transplantacyjnej Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy.  Pani koordynator w niezwykle ciekawy sposób omówiła kluczowe zagadnienia związane z transplantacją narządów, aspekty prawne i medyczne, a także obaliła wiele z istniejących mitów.  Spotkanie " Transplantacja - fakty i mity" to najlepsza lekcja o tym jak podarować najcenniejszy dar - życie. 

Organizatorami akcji był pan Dawid Urbański, Opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz pani Katarzyna Kowalik-Leśniewska

 

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wsparcieJ Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przeznaczony na działania Fundacji Serce Dziecka. Dziękujemy i prosimy o więcej! Jesteście superJ


Do góry