Zastosowanie trójwymiarowej rekonstrukcji wad serca do przeprowadzania zabiegów przezskórnych

 

 Zastosowanie trójwymiarowej rekonstrukcji wad serca do przeprowadzania zabiegów przezskórnych stanowi najnowsze osiągnięcie w tej dziedzinie i pozwala na szybsze, skuteczniejsze a przede wszystkim bezpieczniejsze leczenie nawet najmniejszych pacjentów.

Wieloletnie doświadczenie zespołu Kliniki Kardiologii ICZMP w opiece nad pacjentami z tzw. czynnościowo pojedynczą komorą oraz ciągłe wprowadzanie nowoczesnych metod diagnozowania i terapii wrodzonych wad serca zaowocowały współpracą z jednym z wiodących ośrodków akademickich w Europie. 

W Pracowni Hemodynamiki ICZMP wykonano już ok. 500 tego typu zabiegów, co stawia łódzki zespół w światowe czołówce. Doświadczenia uzyskane przez ostanie lata prezentowano na licznych konferencjach międzynarodowych, m.in. w Bostonie, Chicago, Helsinkach, Kapsztadzie. Tym razem przeprowadzono bezprecedensową transmisję dwóch zabiegów leczenia interwencyjnego z wykorzystaniem trójwymiarowej rekonstrukcji. Dodatkowo przygotowane zostały trójwymiarowe modele wad serca co pozwoliło na optymalne, przestrzenne uwidocznienie zmienionych struktur oraz symulację planowanego leczenia poza ciałem małego pacjenta.

źródło: https://www.facebook.com/iczmp

Do góry