Światowe Dni Serca 2015-ŁÓDŹ

 

 

27 września 2015 roku nie mogło nas zabraknąć w Łodzi. Pełna energii drużyna Fundacji  wspierana przez uśmiechniętych i bardzo sympatycznych wolontariuszy t.j.: Kamila Trambowicza z ICZMP,  dziewczyny z Fundacji Dr Clown’a, dwoje ratowników z Polskiego Czerwonego Krzyża, przyciągała uwagę odwiedzających w tym dniu Pasaż Schillera uczestników Dnia Serca. 

Organizatorem wydarzenia było Polskie Towarzystwo Kardiologiczne z oddziału łódzkiego. W tym roku w sposób szczególny promowana była aktywność sportowa. Kluczowym elementem była profilaktyka chorób serca.

Organizatorzy zgromadzili na imprezie szereg firm, organizacji i stowarzyszeń. Każdy uczestnik wydarzenia mógł znaleźć coś dla siebie. Był więc: przejazd grupy cyklistów,  nordic walking, spacer rodzinny i marszobieg oraz szereg atrakcji artystycznych wprost ze sceny lub w jej pobliżu. Organizatorzy stworzyli możliwość  wykonania bezpłatnych badań między innymi:  pomiar ciśnienia, badanie poziomu cholesterolu, EKG.

Fundacja Serce Dziecka od lat jest obecna na tego rodzaju wydarzeniach. Zawsze staramy się zapewnić  gościom szereg atrakcji. W tym roku na naszym stoisku odwiedzające nas osoby, poza zapoznaniem się z szeroką ofertą działań Fundacji, mogły zmierzyć ciśnienie dzieciom i uzyskać porady dotyczące zdrowego trybu życia, dbania o serce oraz odpowiedniej dla dziecka diety.

Wśród najmłodszych dużym powodzeniem cieszył się nasz czarodziejski kącik z malowaniem buziaków oraz kącik z balonikowymi zwierzętami. Zarówno maluchy jak i  Ci, którzy już na pewno maluchami być przestali, chętnie uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy.

Zdarzało się, że odwiedzający nas goście spontanicznie robili „małe” show: tańcząc lub demonstrując świeżo wykonane make-upy  oraz swoje mimiczne talenty artystyczne.

Wszyscy goście otrzymali smaczną i zdrową przekąskę a Ci niepełnoletni także drobny upominek.

Dziękujemy za tak liczne odwiedziny. Do zobaczenia za rok, gdzieś w Polsce.

Poniżej relacja z Dnia Serca w TVP Łódź:

http://lodz.tvp.pl/21823473/27092015-1830

A oto Dzień Serca okiem fotoreportera.

Do góry