Kiermasz słodkości w SP 82 w Warszawie.

 

Fajnie jest być zdrowym bo można biegać… rozrabiać… skakać… bez ograniczeń.

Nauczyciele i Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 82 w Warszawie uczą dzieci jak cenne jest zdrowie. Uczą także jak ważna jest empatia oraz pomoc tym, którzy zmagają się z chorobami m.in. takimi jak wrodzone wady serca.

Wiadomo, każdy lubi otrzymywać prezenty. Ale piękniejsze jest ich dawanie. Tego doświadczą  uczniowie klas Id i IIb z  SP 82 im. Jana Pawła II w Warszawie, bo to Oni z pomocą Pań wychowawczyń oraz Rodziców zorganizowali kiermasz ciast.

Ciast było tak wiele, że zebrano środki w kwocie 768 zł.

Teraz dzieci z Id i IIb bardzo chcą by GWIAZDKA dzieci, które spędzą czas na oddziałach kardiologii i kardiochirurgii była weselsza i by otrzymały prezenty.

Poniżej krótka relacja z tego szczególnego wydarzenia.

Już kilka dni przed planowaną datą kiermaszu w całej szkole pojawiły się kolorowe plakaty z  informacją o nadchodzącym słodkim wydarzeniu roku. 

Mamy uczniów Id i IIb upiekły takie nieziemskie pyszności, że nie sposób było się opanować nawet najtwardszym zwolennikom diety. 

W tym dniu dosłownie szalały kubki smakowe! Każdy, kto dotarł na kiermasz, znalazł coś dla siebie. Różnorodność smakołyków była ogromna: muffiny, murzynki, szarlotka, bezy, babeczki, blok czekoladowy, makowiec, gofry z bitą śmietaną lub cukrem pudrem, ciasteczka kruche z nadzieniem i bez nadzienia oraz ciasta dwukolorowe, strucla czy marchewkowe… wszystkie wypieki zniknęły w  brzuchach amatorów słodkości …i stały się miłym wspomnieniem dnia.

Kogo nie było niech żałuje! Wypieki cieszyły zmysł smaku i wzroku też!

Brawo MAMY!

Brawo DZIECI!

Brawo Panie Wychowawczynie!

Fajnie jest pomagać!

Do góry