Walentynki nie tylko dla Zakochanych - podsumowanie akcji

 

Tegoroczne Święto Zakochanych w ZS nr 4 w Bydgoszczy tradycyjnie już było okazją do połączenia słodkiego świętowania z akcją charytatywną „Walentynki nie tylko dla zakochanych…”. Idea ta po raz kolejny spotkała się z bardzo pozytywną odpowiedzią społeczności szkolnej. 

Samorząd Uczniowski, zainspirowany przez Panią Kasię Kowalik-Leśniewską, przeprowadził trwającą dwa dni akcję, podczas której udało się sprzedać  440 walentynkowych babeczek upieczonych przez uczniów Gimnazjum nr 17 i IX Liceum Ogólnokształcącego. Babeczki były nie tylko przepyszne, ale i przepięknie udekorowane.

Pieniądze zebrane podczas akcji „Walentynki nie tylko dla zakochanych…” zostały przekazane Fundacji Serce Dziecka, która działa na rzecz dzieci z wadami i chorobami serca.

Miło nam poinformować, że udało się zebrać niemal trzykrotnie większą kwotę niż w roku ubiegłym!!

W wyniku przeprowadzonej akcji, podopieczny Fundacji - Kacperek Słaby otrzymał potrzebny do stałego monitorowania w warunkach domowych sprzęt t.j pulsoksymetr 66B, wraz z zestawem czujników. Dzięki temu rodzice i dziecko czekają bezpiecznie na kolejny etap operacji Kacperka. Operacja zostanie przeprowadzona w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Kraków-Prokocim.  

Wszystkim uczniom ZS nr 4, którzy upiekli i zakupili walentynkowe babeczki serdecznie dziękujemy.

Klasą, która zakupiła najwięcej babeczek jest klasa 3b gimnazjum, drugie miejsce zajęła klasa IIIB liceum, a trzecie klasa 2a gimnazjum. Pani Dyrektor Beata Kwasigroch przygotowała nagrodę dla zwycięskiej klasy.

Dziękujemy również z całego serca poradni dietetycznej MedFood z Bydgoszczy za okazane nam wsparcie i przeprowadzenie niezwykle ciekawych wykładów dla uczniów ZS nr 4 w Bydgoszczy. 

Do góry