III Koncert z cyklu OTWARTE SERCA. "Polscy Mistrzowie Scen Operowych Świata Dzieciom!"-relacja

 

Podczas trzeciego koncertu z cyklu „OTWARTE SERCA - Mistrzowie Muzyki, Biznesu i Kardiochirurgii Dzieciom” nastąpiła inauguracja projektu adaptacji „Hotelu Serce Dziecka” przy Oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej w szpitalu Copernicus w Gdańsku.

Dzięki hojności naszych wspaniałych Fundatorów, którzy otworzyli swoje serca, większość prac adaptacyjnych, sprzętu i materiałów potrzebnych do wyremontowania pomieszczeń na „Hotel Serce Dziecka” udało się już pozyskać. Pozostałe elementy będziemy sukcesywnie zdobywać. Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszych działań. Razem możemy zrobić więcej.

alt
Trzeci koncert z cyklu OTWARTE SERCA odbył się 7 marca w pięknej scenerii butikowego Hotelu Bellotto w Warszawie, który specjalnie na ten dzień zmienił swoje kolory na kolory Fundacji Serce Dziecka.
alt

Koncert otworzyła Patrycja Piekutowska - Ambasador Fundacji Serce Dziecka, światowej sławy skrzypaczka. Prywatnie mama sześcioletniego Antosia, który przeszedł znakomicie przeprowadzone w Polsce trzy operacje na otwartym sercu.

 alt
Gościem honorowym koncertu była Pani Prezydentowa Anna Komorowska. Na zdjęciu razem z Paniami Prezes Fundacji Serce Dziecka, Beatą Kuleszą i Katarzyną Parafianowicz.
alt

Dziękujemy gościom koncertu za przyjęcie naszego zaproszenia i za OTWARTE SERCA.

Ze szczególnym wzruszeniem powitaliśmy lekarzy – kardiochirurgów, kardiologów, diagnostów, przybyłych z wszystkich zakątków Polski – prof. Bohdana Maruszewskiego, prof. Jadwigę i Jacka Mollów, prof. Janusza Skalskiego, prof. Joannę Dangel, prof. Małgorzatę Syczewską, prof. Piotra Burczyńskiego. Zaproszenie na koncert jest wyrazem naszego uznania za sukcesy biznesowe oraz prospołeczne działania.  Dziękujemy gronu licznie przybyłych przedstawicieli świata biznesu, kultury, sztuki, medycyny, polityki oraz gronu naszych serdecznych przyjaciół, którzy są z nami nie tylko w takich radosnych chwilach, ale nie opuszczają nas również w chwilach trudnych.

alt

W pierwszej części koncertu wystąpił Szymon Nehring, jeden z najbardziej utalentowanych i obiecujących pianistów młodego pokolenia w Polsce. Dzięki znakomitym występom w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina sale koncertowe na całym świecie stoją przed nim otworem. 

alt

Nasi wspaniali Fundatorzy, to dzięki nim i ich Otwartym Sercom, rodzice dzieci z wadami serca, po całodziennym czuwania przy łóżku swoich pociech będą mogli choć chwilę odpocząć w „Hotelu Serce Dziecka”.

Głównym Fundatorem i Partnerem Fundacji został Media Markt, który wyposaży w sprzęt wszystkie łazienki i kuchnie,

Prace remontowe przeprowadzi rodzinna firma Ekobud, gdzie pracownicy pracują od 20 lat a marka i rzetelność jest firmowana przez właściciela, który osobiście wszystkiego dogląda.

Firma Invest Komfort zapewni drzwi do wszystkich pomieszczeń.

Ramko – sklep i fabryka oświetlenia oświetlą wnętrza wszystkich pomieszczeń.

Tubądzin zaoferował kafelki do połowy łazienek i kuchni

A Decosystem zaprojektuje wszystkie wnętrza i media.

Podziękowania za „OTWARTE SERCA” na scenie odebrali przedstawiciele Fundatorów.

Na ręce doc. Ireneusza Haponiuka, kierownika Oddziału kardiochirurgii i Dawida Kostrzewy, Prezesa Zespołu Szpitali Copernicus został przekazany symboliczny kamień węgielny Hotelu Serce Dziecka.

alt 

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych Partnerów z potrzeby serca, bez których koncerty nie mogłyby się odbyć w tak pięknej scenerii, przy tak dobrej jakości dźwięku i oświetleniu. Dziękujemy za piękne zaproszenia i programy, za kwiaty na scenie i bukiety wręczane Artystom, za pyszną kawę i bardzo kobiece upominki.

Cały koncert został zorganizowany bez kosztowo, serdecznie dziękujemy Partnerom z potrzeby serca.

Szczególne podziękowania dla Partnera Głównego – Hotelu Bellotto za użyczenie sal i współpracę przy organizacji koncertu.

Gorące podziękowania kierujemy również:

Agnieszka i Jaromir Guła - Drukarnia Polski Druk Publishing – druk zaproszeń i programu

Mirosław Mastalerz – Pianoforte Concert Management –udostępnienie fortepianu

Paweł Maria Kwiatkowski - STX Jamboree –nadzór nad organizacją i produkcja koncertu

Maciej Cłapiński - VES - oświetlenie koncertu

JOOLI PHOTO - fotografia

Dorota Soszyńska–współwłaścicielka firmy Oceanic - producent kosmetyków AA – upominki dla Pań

Zofia Kaczmarek – Kwiaciarnia Stołeczna – kwiaty i dekoracja sceny

New West Side – serwis kelnerski

Nespresso – pyszna kawa

 alt
Goście koncertu wysłuchali niepowtarzalnego koncertu solo Patrycji Piekutowskiej. Jeden z utworów Patrycja Piekutowska zadedykowała profesorowi Jackowi Mollowi z Łodzi „który już dwukrotnie dotykał serca Synka Artystki”.
alt

Publiczność entuzjastycznie przyjęła „niespodziankę wieczoru” duet Patrycji Piekutowskiej i Szymona Nehringa. Ich wspólna gra poruszyła nas do głębi i na długo pozostanie w naszej pamięci.

alt

Serdecznie dziękujemy Artystom, którzy z potrzeby serca wzięli udział w koncercie.

Pani Patrycji Piekutowskiej, za wspaniałe utwory, naturalność, niebywały entuzjazm, za wszystkie cudowne doznania, które przeżyliśmy słuchając utworów w Jej wykonaniu.

Jako Ambasadorowi Fundacji, dziękujemy za ogromne zaangażowanie, za zapał, który zjednoczył wspaniałych i szlachetnych ludzi o Otwartych Sercach.

Panu Szymonowi Nehringowi, dziękujemy za wyjątkowy artyzm i wspaniałe emocje zbudowane dzięki wyjątkowym interpretacjom. Dzięki Wam koncert obfitował w ciepło, życzliwość i żar pozytywnych uczuć.

 

Z przyjemnością publikujemy otrzymany od Rzecznika Praw Dziecka list gratulacyjny. Prosimy kliknąć na poniższą miniaturkę.

 

alt

Do góry