IV Koncert z cyklu OTWARTE SERCA-relacja

 

Dzięki Anonimowemu Fundatorowi został zakupiony sprzęt do dwóch ośrodków zdrowia za łączną kwotę 238 000 zł:

- Pompa centryfugalna do wspomagania pracy serca i płuc dla Oddziału Kardiochirurgii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

- Ergospirometr z zestawem do prób wysiłkowych dla Kliniki Kardiologii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

alt
Czwarty koncert z cyklu OTWARTE SERCA odbył się 6 czerwca w MUZEUM KOLEKCJI im. Jana Pawła II w Warszawie.
alt

Raz jeszcze pragniemy złożyć podziękowania Anonimowemu Fundatorowi za tak piękny gest, który na długie lata posłuży dzieciom z wadami serca. Dziękujemy za okazane serce i hojność, a także za zainteresowanie naszą Fundacją. Cieszymy się, że nasze działania zostają zauważone przez tak zacne osoby jak Anonimowy Fundator.

 alt

Symboliczne przekazanie sprzętów odbyło się na scenie w pierwszej części koncertu. Z rąk Pań Prezes Fundacji: Beaty Kuleszy i Katarzyny Parafianowicz ufundowany sprzęt odebrał Pan Prof. Jacek Moll, Kierownik Kliniki Kardiochirurgii ICZMP oraz w imieniu Kierownika Kliniki Kardiologii CZD Pani Prof. Grażyny Brzezińskiej-Rajszys symboliczny sprzęt odebrała dr. Anna Turska-Kmieć. Radość obydwu stron zarejestrował nasz fotograf.

alt

Koncert, który odbył się w gościnnych wnętrzach Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich) otworzyła Patrycja Piekutowska - Ambasador Fundacji Serce Dziecka, światowej sławy skrzypaczka. Prywatnie mama sześcioletniego Antosia, który przeszedł znakomicie przeprowadzone w Polsce trzy operacje na otwartym sercu.

alt

Gościem honorowym koncertu była Pani Prezydentowa Anna Komorowska  miłośniczka muzyki klasycznej.

alt

alt

Goście wydarzenia wieczorową porą mogli wysłuchać wspaniałego koncertu w wykonaniu wybitnych wykonawców -Tomasza Strahla, Roberta Morawskiego i Patrycji Piekutowskiej.

Tomasz Strahl jest jednym z najznakomitszych wiolonczelistów i najmłodszym profesorem sztuk muzycznych w Polsce. Za sobą ma wygrane w kilku znaczących konkursach i kursy mistrzowskie u znanych artystów. W 2002 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Tomasz Strahl gra na instrumencie wykonanym przez Leopolda Widhalma w Norymberdze w 1778.

Robert Morawski to czołowy polski pianista kameralista urodzony w Kanadzie. Uczeń słynnego Jerzego Marchwińskiego. Występuje z najwybitniejszymi artystami: Aleksandrą Kurzak, Alison Pearce,czy też z Małgorzatą Walewską.

alt 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ARTYSTOM, KTÓRZY Z POTRZEBY SERCA WZIĘLI UDZIAŁ W KONCERCIE

Pani Patrycji Piekutowskiej
„Nasze życie składa się z małych i wielkich czynów dobroci. Bez nich byłoby puste i bezwartościowe. Są osoby w naszym życiu, którym chcemy powiedzieć: Dziękuję Ci,
że nadajesz naszemu życiu sens i wlewasz w nie tyle radości...”
Pani Patrycjo dziękujemy za wszystko…

Panu Tomaszowi Strahlowi
„Bo w człowieku jest serce,
a w nim ukryte dobro, radość.
Serce jest jedno i wielkie,
tam się rodzi wszystko co piękne….”
Dziękujemy za Pana wrażliwe, szlachetne i tak bardzo wielkie serce.

Panu Robertowi Morawskiemu
„Fortepian szepce nuty miłości
Melodia niesie się wprost do serca.”
Dziękujemy za każdy dźwięk, który na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

Dziękujemy za niesamowite zaangażowanie i zapał, który zjednoczył wspaniałych i szlachetnych ludzi o Otwartych Sercach. Dzięki Wam czerwcowy koncert OTWARTE SERCA obfituje w magię nut płynących z wiolonczeli, skrzypiec oraz fortepianu.

 alt

Dziękujemy wszystkim gościom koncertu za przyjęcie naszego zaproszenia i za OTWARTE SERCA. Cieszymy się, że było z nami tak wielu znakomitych gości. To co robimy, robimy dla dobra dzieci i dlatego tak ważna jest dla nas Państwa obecność i każda chwila wspólnego świętowania cyklu OTWARTE SERCA.

alt

Dzięki Partnerom z Potrzeby Serca cały koncert został zorganizowany bez kosztowo. O podniebienia naszych gości zadbała SM Lazur
i Nespresso.

Artyści wystąpili na scenie udostępnionej przez firmę ATHLETIC, a o oświetlenie wnętrz Muzeum zadbała firma VES.

Piękne bukiety kwiatów jak i dekorację sceny zapewniła Kwiaciarnia Stołeczna.

Zaproszenia i programy wydrukowała dla nas Drukarnia Polski Druk Publishing.

Za relacje fotograficzną, dziękujemy naszym fotografom Pani Julii Blaisdel Jooli Photo oraz Euzebiuszowi Niemiec.

Już wkrótce dzięki Panu Pawłowi Penarskiemu zaprezentujemy Państwu filmową relację z IV koncertu.

Wszystkim wyżej wymienionym Partnerom z Potrzeby Serca raz jeszcze serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania dla Partnera Głównego – Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II za użyczenie sal i współpracę przy organizacji koncertu. 

alt

Cieszy nas fakt, że idea niesienia pomocy dzieciom z wadami serca spotyka się z Państwa uznaniem, dzięki zainteresowaniu
i sympatii dla cyklu koncertów, do tej pory przekazaliśmy ośrodkom kardiologii i kardiochirurgii sprzęt o łącznej wartości 440 000 zł oraz pozyskaliśmy Fundatorów, który odremontują i wyposażą „Hotel Serca Dziecka” za łączną kwotę 240 000 zł. Dziękujemy za otwarcie na potrzebujących
i okazaną z nimi wsparcie.

alt

Do góry