Misie od Serca 2017 już w przyszłym tygodniu!

 

Podczas Wigilii organizowanej dla krakowskich pracowników ochrony zdrowia zaplanowanej na 20.12.17 r. w Hotelu Starym odbędzie się zbiórka misiów dla pacjentów kardiologicznych oraz kardiochirurgicznych pozostających na święta w szpitalu.

Każdy z uczestników wigilijnej wieczerzy przynosi ze sobą misia. Pluszowe maskotki zostaną przekazane dzieciom oraz seniorom, a także wszystkim pacjentom przebywającym na oddziałach kardiologicznych oraz kardiochirurgicznych w Krakowie. Mają one symbolizować wygraną z chorobą, dawać nadzieję, a także pełnić rolę przyjaciela i towarzysza oraz dać ogromną radość, której brakuje chorym pacjentom w czasie przebywania w szpitalu na święta. Lubimy misie bez względu na wiek, dlatego podarujmy wspólnie uśmiech, który wywołują wszystkim pacjentom - i dzieciom i seniorom!

Przebrani za Mikołajów lekarze, przedstawiciele Fundacji Serce Dziecka oraz Fundacji Cardiovascular Center Foundation będą rozdawać misie na oddziałach kardiologicznych i kardiochirurgicznych w Krakowie. Część maskotek trafi do pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, a także Collegium Medicum UJ, a pozostałe zostaną rozdane w innych szpitalach w Polsce związanych z Fundacjami.

Akcja ma na celu umilenie świąt najmłodszym i najstarszym, którzy z powodu choroby czują się samotni w czasie najbardziej rodzinnych świąt w roku. Pokazuje również, że działania lekarzy nie kończą się jedynie na salach zabiegowych czy w murach szpitala, ale wykraczają poza  pokazując tym samym empatię, zrozumienie i pamięć o swoich pacjentach.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Serce Dziecka oraz Fundację Cardiovascular Center Foundation przy współpracy z wybitnymi krakowskimi profesorami: Januszem Skalskim - kardiochirurgiem dziecięcym oraz kardiologiem Dariuszem Dudkiem.

 

Do góry