Przewodnik po codzienności
Jak tworzyć historię zdrowia dziecka


Grafika 1


Oddajemy w Wasze ręce DZIENNICZEK ZDROWIA DZIECKA z WADĄ SERCA - opracowanie, które ułatwi rodzicom, a także dzieciom z wadą serca, które wkroczą w wiek dorosły, zebranie i uporządkowanie w jednym miejscu wszystkich ważnych informacji i dokumentów związanych z procesem leczenia. Chronologicznie zebrana i uporządkowana dokumentacja umożliwi łatwe poruszanie się wśród gąszczu badań i wyników, a także ułatwi osobom trzecim znalezienie potrzebnych, w danym momencie, informacji. Dzienniczek podzielony został na działy tematyczne z tabelami i wykazami, w taki sposób, żeby ich wypełnianie było jak najłatwiejsze. Dzienniczek można dostosować do własnych potrzeb - zmienić kolejność działów, usunąć lub dodać strony, zaprojektować własne strony lub wydrukować kolejne egzemplarze tabel ze strony internetowej Fundacji: www.SerceDziecka.org.pl.Grafika 2

Systematyczne wpisywanie wszelkich informacji związanych z procesem leczenia będzie w przyszłości cenną bazą wiedzy, umożliwi prześledzenie jak często i jak długo dziecko choruje, jakie lekarstwa są skuteczne, a jakie nie, jakie wystąpiły skutki uboczne, czy przypadkiem nie powinniśmy zrobić kolejnych badań, itd. Bardzo przydatne mogą okazać się też karty informacyjne dla wychowawców i opiekunów dziecka, które mają na celu dostarczenie osobom opiekującym się dzieckiem niezbędnych informacji odnośnie jego stanu zdrowia, metod postępowania w sytuacjach awaryjnych oraz dane kontaktowe do rodziców i lekarzy.

Na końcu opracowania są umieszczone ANEKSY zawierające m.in. schematy serca i krwiobiegu, skróty nazw wad serca i terminologię medyczną, słownik leków kardiologicznych, informacje o IZW, instrukcje pierwszej pomocy, przydatne adresy.

Prowadź go regularnie, a będzie to skarbnica wiedzy o przebiegu leczenia i choroby dla Ciebie, dla lekarzy, dla Twojego Dziecka. Posłuży Ci w potrzebie.


Pobierz broszurę

ikonka PDF Dzienniczek opracowała Beata Kulesza, matka dziecka ze złożoną wada serce, które przeszło wieloetapowe leczenie.
Pobierz broszurę "DZIENNICZEK ZDROWIA DZIECKA z WADĄ SERCA" w formacie PDF

ZOBACZ NASZE PORADNIKI


Do góry