Przewodnik po codzienności
Książka - Dziecko z wadą serca

Książka "Dziecko z wadą serca - poradnik dla rodziców" to kompednium wiedzy dla każdego Rodzica. Autorami książki są kardiochirurdzy, kardiolodzy, diagności prentalni, pediatrzy oraz rodzice dzieci z wadami serca. Zachowując charakter poradnikowy, książka ma pełną wartość naukową, nad którą czuwał kardiochirurg dziecięcy prof. dr hab. Edward Malec. W książce bardzo obszernie zostały opisane poszczególne wady serca, zilustrowane schematami wad i schematami leczenia. Przeczytaj i dowiedz się więcej, jak leczyć, opiekować się i wychowywać dzieco z wadą serca.

Wady serca są również jako osobne opracowania umieszczone na naszej stronie - możesz wybrać i przeczytać to, które Ciebie dotyczy.

Dziecko z wadą serca - poradnik dla rodziców

Książka porusza następujące zagadnienia:

 1. Anatomia zdrowego serca
  Dowiesz się jaka jest budowa zdrowego serca i układu krwionośnego, jak funkcjonuje krążenie krwi w okresie płodowym i jak się zmienia po urodzeniu.
 2. Przyczyny wrodzonych wad serca i ryzyko urodzenia kolejnego dziecka z wadą serca.
 3. Wykrywanie wad serca przed urodzeniem
  Dowiesz się jaka jest rola diagnostyki prenatalnej – badań ultrasonograficznych i echokardiograficznych, jak rozpoznawać i leczyć zaburzenia rytmu serca płodu.
 4. Wykrywanie wad serca po urodzeniu
  Dowiesz się jaka jest rola diagnostyki neonatalnej i postnatalnej, jakie są najczęstsze symptomy wad serca i konieczne badania.
 5. Wybrane badania diagnostyczne
 6. Badania inwazyjne i zabiegi lecznicze w wadach wrodzonych serca u dzieci
  Dowiesz się na czym polega cewnikowanie serca i z jakim ryzykiem się wiąże, a także jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu. Poznasz zabiegi interwencyjne w wadach wrodzonych serca i dowiesz się jakie ryzyko niosą.
 7. Wady serca
  Dokładnie opisaliśmy najważniejsze wady serca, abyś mógł zrozumieć z czym się mierzysz.
 8. Transplantacja serca oraz serca i płuc u dzieci
  Dowiesz się jakie są wskazania do wykonania przeszczepu, jak się opiekować dzieckiem po przeszczepie, oraz jakie mogą wystąpić powikłania.
 9. Zaburzenia rytmu serca i przewodzenia
  Dowiesz się na czym polegają zaburzenia rytmu serca i przewodzenia w życiu płodowym i u dzieci, oraz jak je diagnozować.
 10. Rozrusznik serca
 11. Pobyt dziecka w szpitalu
  Dowiesz się jak przygotować siebie i dziecko do pobytu w szpitalu, jak przygotować dokumentację, jak przebiega dzień operacji, jak rozmawiać z anestezjologiem, jak wygląda opieka nad dzieckiem po operacji na oddziale intensywnej opieki medycznej, o co pytać lekarz prowadzącego przed i po operacji, z czym wiąże się transfuzja krwi.
 12. Powikłania wad serca
  Opisaliśmy najczęstsze powikłania takie jak niewydolność krążenia, infekcje układu oddechowego, nadciśnienie tętnicze, nadciśnienie płucne, infekcyjne zapalenie wsierdzia, anemia, powikłania zatorowo-zakrzepowe.
 13. Rozwój dziecka z wadą serca
  Omawiamy kwestie wizyt kontrolnych, leków, chorób dziecięcych, w tym dodatkowych szczepień, odżywiania. Poruszamy kwestie funkcjonowania dziecka w przedszkolu, szkole, na wakacjach i w podróży, uprawiania sportu. Radzimy jak rozmawiać z dzieckiem o jego wadzie serca.
 14. Dorosły z wadą serca
  Poruszamy sprawy funkcjonowania w społeczeństwie, wyboru zawodu i miejsca pracy, zakładania rodziny.
 15. Strata dziecka z powodu wady serca
 16. Rola grup wsparcia
  Trudno przecenić pomoc osób, które rozumieją sytuację ponieważ przeszli przez podobne doświadczenia.
 17. Regulacje prawne
 18. Chirurgia wrodzonych wad serca u noworodków – teraźniejszość i przyszłość
Ilustracja z książki Ilustracja z książki Ilustracja z książki Ilustracja z książki

Książkę można kupić:
- bezpośrednio w Fundacji
- w księgarniach przyszpitalnych w Łodzi, Krakowie i Warszawie

Osoby, które chcą kupić książę bezpośrednio w Fundacji, proszone są o wpłacenie 40 zł. na konto Fundacji z dopiskiem „książka” i dokładnym podaniem swoich danych adresowych do wysyłki książki.
W celu przyśpieszenia wysyłki prosimy wysłać maila na adres: biuro@sercedziecka.org.pl lub zadzwonić z informacją o wpłacie.
Numer konta:
Fundacja Serce Dziecka
PL 11 1160 2202 0000 0000 9711 3708
Cały dochód ze sprzedaży książki jest przeznaczony na pomoc dzieciom z wadami i chorobami serca.

ZOBACZ NASZE PORADNIKI


Do góry