Przekazaliśmy ponad 780 tys. zł na pomoc dla Ukrainy w 2022 r.

Przekazaliśmy ponad 780 tys. zł na pomoc dla Ukrainy w 2022 r.

W ramach Pomocy dla Ukrainy Fundacja Serce Dziecka przekazała ponad 780 tys. zł w 2022 roku.
Dziękujemy naszym Darczyńcom indywidualnym i korporacyjnym za wsparcie naszych działań. Dzięki zebranym środkom mogliśmy zrealizować działania pomocowe dla uchodźców, przebywających w Polsce,  jaki i dostarczyć potrzebne produkty do Ukrainy. Składamy szczególne podziękowania firmom i instytucjom: Frisco, RTV EURO AGD, Pepsico, AP Development, PTAK Expo, Lear, Fundacji Ręka Wielkiej Pomocy.

Jak pomagaliśmy:
•    Dostarczyliśmy artykuły przemysłowe i spożywcze do Mikołajewa w Ukrainie. Przygotowaliśmy dla nich transporty potrzebnych towarów tj. żywność, środki czystości i środki higieniczne o wartości 626 tys. zł.  
•    Zakupiliśmy sprzęt medyczny oraz środki opatrunkowe dla Ukrainy o wartości prawie 90 tys. zł. Pulsoksymetry i kardiomonitory zostały dostarczone do szpitala we Lwowie. 
•    Pomogliśmy uchodźcom w kraju, szczególnie zatroszczyliśmy się o ukraińskie dzieci z wadami serca, którym nadal służymy całym sercem w Polsce. Zorganizowaliśmy opiekę małym pacjentom kariologicznym oraz ich rodzinom w Warszawie. Zapewniliśmy im pomieszczenie mieszkalne oraz utrzymanie. 
Ponadto wsparliśmy ośrodki w Polsce pomagające uchodźcom tj. Dom Ukraiński w Przemyślu, Dom Samotnej Matki w Brwinowie.
•    Uruchomiliśmy numer telefonu dla ukraińskich matek z dzieckiem z wadą serca, pod którym można uzyskać niezbędne informacje i pomoc w kontakcie z lekarzami czy też załatwieniu koniecznych badań.
•    Przekazaliśmy walczącym żołnierzem noktowizory oraz apteczki pierwszej pomocy
•    Dostarczyliśmy tabletki uzdatniające wodę, aby zapewnić czystą wodę w rejonach zniszczonych przez działania wojenne. 
•    Pomogliśmy w organizacji transportu dla ok. 150 uchodźców do Szwajcarii. 2 autokary wysłane zostały dzięki współpracy z wolontariuszami ze Szwajcarii. Trzeci został sfinansowany przez Polonię w USA. 

W 2023 roku Fundacja Serce Dziecka kontynuuje rozpoczęte działania pomocowe. Zakończyliśmy zbiórkę funduszy na rzecz Ukrainy. Obecnie nasza pomoc koncentruje się głównie na wsparciu leczenia ukraińskich dzieci z wadami serca, przebywających w Polsce. Przypominamy, że każda matka z dzieckiem z WWS z Ukrainy może liczyć na naszą pomoc, dzwoniąc na numer telefonu +48 607 373 366  
 


Do góry