Otwarte Serca - mistrzowie muzyki, biznesu i kardiochirurgii dzieciom

 

Rusza cykl koncertów OTWARTE SERCA mistrzowie muzyki, biznesu i kardiochirurgii dzieciom. Ich pomysłodawczynią jest Ambasador Fundacji - Patrycja Piekutowska, światowej sławy skrzypaczka a prywatnie mama dziecka z wadą serca. Ideą koncertów jest połączenie świata muzyki, biznesu i kardiochirurgii oraz wspólne działania na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca. Celem charytatywnym koncertów jest zbieranie środków na zakup aparatury medycznej dla klinik kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej oraz sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci z wadami serca. Koncerty z udziałem najwybitniejszych solistów muzyki klasycznej będą odbywały się raz na kwartał i będą organizowane za każdym razem w innym miejscu. 

Celem pierwszego z cyklu koncertów jest zbiórka potrzebnych środków na aparat Cell Saver do autotransfuzji krwi u małych pacjentów - dla Kliniki Kardiochirurgii CZD. CELL SAVER to aparat do odzyskiwania własnej krwi pacjenta z pola operacyjnego. Jest to niezwykle cenne urządzenie pozwalające na ograniczenie przetoczeń dzieciom „obcej krwi”. Zwiększa istotnie bezpieczeństwo i ogranicza skutki immunologiczne skomplikowanego leczenia operacyjnego dzieci z wadami wrodzonymi serca! 

U dorosłych możliwe jest bankowanie własnej krwi przed planowaną operacją, a następnie uzupełnianie strat z tej krwi podczas operacji. Niestety, u dzieci jest to niemożliwe!!! Dlatego CELL SAVER jest tak potrzebnym sprzętem.
Każdy z Państwa może wspomóc powyższy cel i dołożyć swoją cegiełkę dokonując wpłaty na konto Fundacji. Prosimy o wsparcie celu:  

Wplaty z dopiskiem KREW DAJE ŻYCIE
 
Kwota: PLN
 

 

 

Do góry