Fundacja Serce Dziecka wspiera projekt edukacyjny "Wybierz stronę"!

 

Katarzyna Burzyńska-Sychowicz od ponad 10 lat pracuje jako dziennikarka, prezenterka i felietonistka. Obecnie w programie śniadaniowym Telewizji Polskiej „Pytanie na śniadanie” oraz magazynie „Party” (felietony).

Z końcem stycznia Nowego Roku rusza projekt edukacyjny o nazwie „Wybierz stronę”, którego inicjatorką i pomysłodawczynią jest Katarzyna Burzyńska-Sychowicz. Projekt zostanie zrealizowany we współpracy z Fundacją „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” a także przy wsparciu partnerów takich jak: Mamissima, Maki Mon Ami, Organique i Primamoda.

„Nie da się wychować mądrego, dobrego i szczęśliwego dziecka bez wieloletniego osobistego zaangażowania rodziców. Nie zrobią tego za rodziców „podwykonawcy” – opiekunki, nauczyciele, instruktorzy czy telewizja. Jeśli mamy mało czasu dla dziecka, tym bardziej wykorzystajmy go mądrze: Czytajmy dziecku 20 minut dziennie. Codziennie! Od urodzenia. Tak, by pokochało czytanie! Czytanie buduje więź, uczy myślenia, rozwija język i wyobraźnię, przynosi wiedzę, chroni przed złymi wpływami. Codzienne czytanie dziecku to najtańsza i najskuteczniejsza inwestycja w jego zdrowy i wszechstronny rozwój. Irena Koźmińska, Prezes Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. 

Przedsięwzięcie ma na celu promocję czytania dzieciom książek, edukację dotyczącą wyboru odpowiedniej dla dziecka lektury a także rozwijanie kreatywności rodziców w tworzeniu własnych bajek. Jego bardziej szczegółowe omówienie znajdziecie Państwo na stronie www.wybierzstrone.com.pl i na profilu na Facebook/wybierzstronę.

„Któż z nas nie pamięta tych magicznych chwil, kiedy wtuleni w ramiona mamy, babci, taty słuchaliśmy najpiękniejszych czytanych opowiadań, baśni, historii. Czytanie od najmłodszych lat pozwala oswoić lęki, zmierzyć się z trudnymi tematami, rozwija wyobraźnię, pozwala budować bliskie relacje. Mamissima od początku swojego istnienia ma w ofercie książki dla dzieci od 0 - 9 lat. Zwracamy uwagę na jakość oferowanych przez nas produktów w tym książek, które potem przez wiele lat są najwierniejszymi przyjaciółmi całej rodziny, nierzadko hołubionymi podobnie jak ukochana lalka czy miś . Wsłuchiwanie się w potrzeby dzieci i ich rodziców to nasza specjalność, dlatego z dużą uwagą wybieramy pozycje książkowe w naszej ofercie. Każda forma promocji czytania jest nam bardzo bliska, więc tym chętniej zaangażowaliśmy się w projekt „Wybierz Stronę” wraz z Panią Katarzyną Burzyńską - Sychowicz oraz Fundacją „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Jest nam niezmiernie milo, że możemy być częścią akcji promującej czytanie i dodatkowo tworzenie treści dla najmłodszych. Magdalena Janowska, właściciel Mamissimy.”

Inauguracja projektu nastąpiła 27 stycznia podczas panelu dyskusyjnego organizowanego przez Katarzynę wraz z Fundacją „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. W panelu udział wzięli: znane Mamy i Ojcowie, przedstawiciele fundacji, w tym Fundacji Serce Dziecka, psycholodzy, autorzy książek dla dzieci i dorosłych a także dziennikarze.

Poruszone zostały następujące tematy: jak często i co czytamy swoim dzieciom, czy wiemy, która książka jest dobra dla naszego dziecka, a która nie, czy gwiazdy mają bajkową inwencję twórczą? Ponadto Prezes Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom wyjaśniła, dlaczego ważne jest czytanie dzieciom od urodzenia i jaką rolę w wychowaniu czytelnika odgrywają rodzice.

Spotkanie to zapoczątkowało całoroczny konkurs dla rodziców na napisanie własnej bajki – „Totalnie Twoja Bajka!”.

Każdego miesiąca najciekawsze 3 bajki, wybrane przez Jury będą nagradzane. Na początku przyszłego 2017 roku zostanie wydana książka z trzema najlepszymi bajkami, wybranymi w głosowaniu facebookowym, bajką Katarzyny Burzyńskiej-Sychowicz oraz gwiazd wspierających projekt.

Będziemy Państwa na bieżąco informować o kolejnych etapach działań realizowanych przez Katarzynę Burzyńską-Sychowicz w ramach projektu „Wybierz stronę”.

Do góry