Zlot Bydgoszcz 2017 RELACJA

 

 

Z okazji 10 – lecia Fundacji Serce Dziecka oraz Światowego Dnia Serca w dniu 23 września odbyło się w Bydgoszczy spotkanie integracyjne rodziców i dzieci z wrodzonymi wadami serca będącymi podopiecznymi Fundacji w województwie kujawsko-pomorskim. W spotkaniu uczestniczyło około 20 rodzin, które przyjęły zaproszenie od przedstawicieli Fundacji Małgorzaty Sakowskiej,  Katarzyny Kowalik-Leśniewskiej oraz Anny Tarkowskiej.  Na początku spotkania wszyscy rodzice przedstawili swoje dzieci, których małe serca są leczone w IPCZD, ICZMP, Oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej w Gdańsku, a także w ośrodkach za granicą.

Spotkanie odbyło się w restauracji „U HOŁOSIA”, w Osówcu koło Bydgoszczy.  Dla gości przygotowano obiad, deser oraz zimne przystawki.

Dzieci bawiły się pod opieką wolontariuszy z Fundacji „ Dr Clown”. Były balonowe zwierzaczki, zabawy w kąciku zabaw, rysowanie, zabawy z chustą, malowanie twarzy. Mimo lekkiej mżawki pokaz wielkich baniek mydlanych okazał się przebojem spotkania.

Podczas prezentacji multimedialnej rodzice zapoznali się z działalnością Fundacji. Każda z rodzin  mogła siebie przedstawić dzięki czemu poznaliśmy się bliżej i od razu potworzyły się grupki rodzin dzieci z podobnymi wadami serca.

Poza nowymi rodzinami miło nam było spotkać znajome twarze. Były rodziny, które brały już udział w zjazdach organizowanych przez Fundację w latach poprzednich ( Myślęcinek, Kielce, Gdańsk ) oraz rodziny biorące udział w fundacyjnych  turnusach rehabilitacyjnych, które odbywają się od 5 lat nad polskim morzem.                                                                                                                                           

Były też wspomnienia przy pokazie slajdów z poprzednich zjazdów w Myślęcinku.

Każda rodzina otrzymała upominek od Fundacji . Był nim worek z logo fundacji w którym znajdowały się: Dzienniczek zdrowia dziecka z wadą serca, ulotki, kalendarzyki, materiały informacyjne i coś słodkiego.

Pełni nowych wrażeń i informacji  w godzinach późno popołudniowych z gorącym zaproszeniem na Konferencję Akademia Serca do Warszawy rozjechaliśmy się do domów.

 


Zdjęcie 0 Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3

 

Do góry