Dr Zbigniew Kordon wyróżniony w Plebiscycie Hipokrates Małopolski 2018

Ze szczególną uwagą śledziliśmy przebieg tegorocznego konkursu Hipokrates Małopolski. Jednym z nominowanych lekarzy w kategorii Kardiolog Roku był Dr Zbigniew Kordon, zajmujący się małymi pacjentami w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.

12 listopada odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Plebiscycie. Choć Dr Kordon ostatecznie musiał zadowolić się drugim miejscem (z przewagą 57 głosów zwyciężył Adam Kusiak), to i tak był to dla niego wyjątkowy wieczór. Specjalnie dla niego na galę przyszły leczone przez niego w Prokocimiu Dzieci, aby podziękować mu za ratowanie ich zdrowia i życia. Jedna z obecnych na uroczystości mam wygłosiła specjalne podziękowania dla Doktora.

Sam wyróżniony nie krył wzruszenia i dziękował za wszystkie oddane na niego głosy.

Ta nagroda jest zbiorowym wysiłkiem. To wyróżnienie dla wszystkich kardiologów i kardiochirurgów za ich ciężką pracę – powiedział Dr Kordon. Dodał też, że ogromnie cieszy się, że medycyna tak poszła do przodu i na scenie stoi dwoje dzieci z najcięższą wadą serca (HLHS), której jeszcze kilkanaście lat temu nie potrafiono leczyć.

Serdecznie gratulujemy Dr Kordonowi oraz wszystkim nominowanym i wyróżnionym!

Do góry