Turnus Dąbki 2018 - zapisy

UWAGA! Zakończyliśmy przyjmowanie ankiet. Informacja o kwalifikacji na turnus zostanie wysłana do końca lutego na adres podany w ankiecie.

Drodzy Rodzice i Dzieci,

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznym turnusie klimatyczno – rehabilitacyjnym, który odbędzie się w malowniczej nadmorskiej miejscowości Dąbki.

Ośrodek Geovita w Dąbkach otoczony sosnowym lasem, znajduje się w pasie nadmorskich wydm 100 m od morza i 650 m od Jeziora Bukowo. Na ogrodzonym terenie ośrodka znajdują się boiska sportowe, kort tenisowy, plac zabaw, kryty basen, siłownia oraz zakład przyrodoleczniczy. Ogromną zaletą ośrodka jest położenie nad samym morzem z dojściem brukowaną alejką do samej wody !!!
Jesteśmy przekonani, że nadmorski klimat oraz moc atrakcji jakie szykujemy sprawi, że turnus będzie udanym i mile wspominanym wypoczynkiem.

Organizator turnusu: Centrum Zdrowia i Rekreacji GEOVITA w Dąbkach.
Organizator zapewnia inhalacje, masaże lecznicze, kąpiele lecznicze lub zamiennie inne zabiegi zlecone przez lekarza.

Fundacja Serce Dziecka: zapewnia grupowe zajęcia rehabilitacyjne - ćwiczenia, gry i zabawy usprawniające i poprawiające kondycję dostosowane do możliwości naszych „serduszkowych dzieci”, zajęcia integracyjne, bieżące konsultacje i dobrą zabawę. Na dzieci będzie również czekało wiele atrakcji, zabaw, gier i konkursów. W trakcie turnusu będą się  także odbywać ciekawe szkolenia i warsztaty.

Adres ośrodka:  Centrum Zdrowia i Rekreacji GEOVITA w Dąbkach (http://geovita.pl/pl/Uzdrowisko-Dabki), ul. Letniskowa 4, 76-156 Uzdrowisko Dąbki

Termin: od soboty 30 czerwca  do soboty 14 lipca.

 

Koszt pobytu – w  pokojach komfort za 14 dni :

Pobyt z wyżywieniem osoby dorosłej - 2750 złotych

Pobyt dziecka w wieku od 4 do 7 lat – 1120 złotych (80 zł/ doba)

Pobyt dziecka w wieku od 8 do 10 lat – 1680 złotych (120 zł /doba)

Pobyt dziecka do 3 lat – 40 zł doba (śpiące z rodzicami)

* Uwaga: śniadanie i kolacja dostępne w formie bufetu– dziecko do lat 3 może żywić się przy rodzicu.

 

Koszt pobytu – w  pokojach standard za 14 dni :

Pobyt z wyżywieniem osoby dorosłej - 2165 złotych

Pobyt dziecka w wieku od 4 do 7 lat – 1120 złotych (80 zł/ doba)

Pobyt dziecka w wieku od 8 do 10 lat – 1680 złotych (120 zł /doba)

Pobyt dziecka do 3 lat – 40 zł doba (śpiące z rodzicami)

UWAGA!

  • zaliczka w wysokości 20% wartości wyjazdu  pobierana przez FSD  do dnia 27 kwietnia po potwierdzeniu uczestnictwa.
  • w przypadku rezygnacji na 7 dni przed rozpoczęciem turnusu zaliczka  nie będzie zwracana.  

 

MOŻLIWOŚĆ WSPÓŁFINANSOWANIA PRZEZ FUNDACJĘ: 

Z myślą o naszych podopiecznych przygotowaliśmy również program dofinansowania do turnusów dla osób w trudnej sytuacji materialnej.

*Info dla Zbiórek Celowych:
Standardowo ze środków zbiórki celowej prowadzonej w Fundacji może zostać opłacony pobyt 1 opiekuna + 1 dziecka jako koszt podstawowy. W przypadku wyjazdu każdej kolejnej osoby, opłata za pobyt jest opłacana przez Państwa samodzielnie, jednak może być złożony wniosek o pokrycie kosztów za dodatkowych uczestników z środków zbiórki, o ile występuje nadwyżka środków i w kwocie do limitu przewidzianego na koszty dodatkowe.

* Info dla osób nieprowadzących zbiórek celowych lub nieposiadających wystarczających środków na zbiórce celowej.
Możecie Państwo złożyć wniosek częściowe dofinansowanie wyjazdu dla 1 opiekuna i dziecka z wadą serca. Kwota dofinansowania będzie uzależniona od ilości zgłoszeń, dochodów rodziny, ich stanu zdrowia dziecka.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TURNUSIE!
GWARANTUJEMY DWA TYGODNIE DLA ZDROWIA W MIŁEJ ATMOSFERZE!

 

W bieżącym roku będą stosowane przez Fundację poniższe kryteria kwalifikacji:

  1. Stan zdrowia dziecka pozwalający na udział w turnusie
  2. Kolejność zgłoszenia, czyli wpływ do FSD wypełnionej ankiety informacyjnej wraz z oświadczeniem zapoznania się z "Informacją Ogólną" dotyczącą turnusu
  3. Dostępność pokoi o określonym standardzie i konfiguracji (ilość osób w pokoju). W przypadku braku możliwości zakwaterowania w preferowanym pokoju, zaproponujemy inne dostępne.
  4. Nowi uczestnicy - przewidujemy pulę miejsc dla rodzin, które jeszcze nie były z nami na wcześniejszych turnusach
  5. Nie ma ograniczeń wiekowych dla uczestników, natomiast nie gwarantujemy, że dla mało licznych grup wiekowych dla dzieci i młodzieży będą dedykowane zajęcia

 

Termin składania zgłoszeń do 11 lutego.

*  Zgłoszenia po 11 lutym wpisujemy na listę rezerwową i w pierwszej kolejności rozpatrujemy zgłoszenia przesłane w terminie,
*  Informacje o kwalifikacji przekażemy do końca lutego i będziemy wtedy prosili o wypełnienie dodatkowej ankiety z informacjami o wszystkich uczestnikach i stanie zdrowia dzieci.
*  Dla dziecka z wadą serca konieczne będzie niezbędne wypełnienie przez lekarza karty kwalifikującej do zabiegów.  Automatycznie po wypełnieniu ankiety otrzymacie potwierdzenie że zgłoszenie dotarło do Fundacji. W razie braku potwierdzenia prosimy o kontakt.

Informacje odnośnie szczegółów i planu pobytu będą przekazywane uczestnikom sukcesywnie, w terminie późniejszym.

Zachęcamy serdecznie do bieżącego śledzenia komunikatów na stronie www i naszym profilu FB.

Pozdrawiamy,
Zespół FSD

Do góry